Vzácný Nissan GT-R50 konečně naživo. Pár kusů je stále k mání, za milion euro

Slavnostní premiéra produkční verze měla proběhnout v březnu na autosalonu v Ženevě, ale víte, jak to všechno dopadlo…

Už žádné rendery či prototypy, na okruhu Tazia Nuvolariho v italské Cervesině se už oficiálně předvedla finální produkční varianta limitované verze Nissanu GT-R od karosárny Italdesign. Speciální GT-R50 se v dokončené specifikaci od konceptu z roku 2018 takřka neliší, což dříve potvrdily rendery mnoha barevných kombinací.

Nástupce Nissanu 370Z na obzoru. Příští Zetko dostane V6 biturbo a jméno 400Z

Nástupce Nissanu 370Z na obzoru. Příští Zetko dostane V6 biturbo a jméno 400Z

Na nových fotkách bychom tak měli vidět jeden z prvních vyrobených kusů. Italdesign samozřejmě zájemcům poskytuje kompletní možnosti personalizace vozu, takže by se měly všechny kusy jistým způsobem odlišovat. Postupnou dodávku vozů pak studio očekává do konce roku 2021. Model vznikne v omezené produkci 50 kusů.

Projekt GT-R50 vznikl jako oslava 50. výročí studia Italdesign Giugiaro a zároveň existence legendárního označení GT-R v historii Nissanu. Technicky vychází z ostřejšího GT-R Nismo, který ovšem podstoupil další ladění. Dvakrát přeplňovaný V6 o objemu 3,8 litru dostal turbodmychadla ze závodního modelu GT3 a několik dalších podstatných úprav uvnitř. Bude tak produkovat 530 kW (720 koní) a točivý moment 780 N.m.

Jak se natáčí v akci nejnovější Nissan GT-R Nismo? Přirozeně dalším speciálním GT-R

Jak se natáčí v akci nejnovější Nissan GT-R Nismo? Přirozeně dalším speciálním GT-R

Nissan a Italdesign zmiňují, že seznam objednávek se rychle zaplňuje, nicméně pár volných kusů se ještě najde. Základní cenovka GT-R50 od Italdesignu činí tučných 990.000 eur (asi 25,2 milionu korun). Tedy o slušnou částku více, než v případě standardního Nissanu GT-R Nismo, který u nás začíná na ceně 5.329.500 Kč.

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 112 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků