Vzácný Mercedes 280 SL stál v garáži 37 let. Pohled na jeho proměnu uspokojuje

Prostě ten známý scénář odložené klasiky, která neviděla světlo světa desítky let a nyní míří k pořádné renovaci. Připravte se na hodně špíny!

Pokud jste už dlouho neumyli své auto a považujete ho za špinavé, horší než tento odložený Mercedes-Benz 280 SL to bezpochyby nebude. Stará německá klasika totiž stála bez péče v garáži od roku 1982 a po 37 letech se konečně dočkala pořádného umytí. A to samozřejmě v režii expertů AMMO NYC a přesněji tedy Larryho Kosilly, vrchního odborníka na detailing vozů.

Ve špinavém skladu se našla obrovská sbírka aut. Leží pod prachem a bez péče

Ve špinavém skladu se našla obrovská sbírka aut. Leží pod prachem a bez péče

Kosillu jsme zmiňovali celkem nedávno ve spojení s prohlídkou dosud uzavřené sbírky více jak 300 aut kdesi v USA. Megalomanský projekt ale již minulý rok předcházela i menší zakázka uvedení zmíněného Mercedesu do prezentování hodného stavu. Jak byste si představili, skoro čtyřicet let stání v jedné malé garáži totiž vyústilo v doslovnou definici špíny.

Silně zaprášená karoserie se zažranou špínou byla jen částí celkového problému, v horším stavu byl interiér Mercedesu, jehož části byly silně zasaženy plísní, nánosy prachu a rovněž exkrementy krys a dalších zvířat, které si z odloženého SL udělaly za ty roky domov. Kosilla a jeho kolega tedy vytáhli ty nejsilnější čistící zbraně, aby se špíny a rovněž silného zápachu zbavili.

Na severu Čech leží obrovské pohřebiště vozů Tatra. Pár z nich je možné zachránit

Na severu Čech leží obrovské pohřebiště vozů Tatra. Pár z nich je možné zachránit

Hlavním cílem celodenního čištění vozu totiž bylo odhalení umytého auta jeho starému majiteli, který o akci neměl ponětí. Ke všemu tedy klasiku čeká kompletní renovace a musela být připravena pro techniky Mercedesu, kteří zhodnotí její stav. Pohled na celkový proces umytí vozu je každopádně velmi uspokojivý.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 74 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků
TEST Audi S8 TFSI quattro (420 kW): Lepší sportovní limuzína tu ještě nebyla!

Audi S8 TFSI quattro 420 kW

Specifikace testovacích automobilů se často vejdou na jeden papír velikosti A4. K testovanému Audi S8 bylo takových papírů 26.

19.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků