Vzácný McLaren Speedtail míří do aukce. Vzniklo 106 kusů, tento neujel ani 50 km

Britský hypersport se jako první ze své série objeví k mání v aukci.

Nezdá se to jako dlouho, ale hypersportovní McLaren Speedtail se nám představil už před dvěma lety, přesněji na konci roku 2018. S dodávkami vozů zákazníkům během roku 2020 se už přitom jeden kousek objevuje v aukci a hledá nového majitele, ačkoliv původních 106 kusů limitované produkce bylo zamluveno dlouho před startem produkce.

Saber je nejrychlejší dvoumístný McLaren. Jeho 351 km/h je jen pro Ameriku

Saber je nejrychlejší dvoumístný McLaren. Jeho 351 km/h je jen pro Ameriku

Vydražení prvního Speedtailu v aukci pochopitelně spadlo do rukou známé společnosti RM Sotheby's. Exemplář číslo 36 bude předmětem aukce 22. ledna 2021 v Arizoně a je zcela možné, že s původní cenou 1,75 milionu liber (asi 51 milionů korun) se najde někdo, na koho tehdy v seznamu zájemců nezbylo místo a hodnotu vzácného hypersportu ještě navýší.

Za své peníze šťastlivec dostane zbrusu nový Speedtail s najetými 48 kilometry, lakovaný modrým odstínem MSO Heritage Atlantic Blue s bílými čárami na bocích vozu a dalšími příplatky v hodnotě 170.000 dolarů (asi 3,7 milionu korun). Aerodynamické kryty předních kol v čirém karbonu samozřejmě nechybí.

Nový McLaren do zásuvky již zná své jméno. Artura bude pionýrem nové platformy

Nový McLaren do zásuvky již zná své jméno. Artura bude pionýrem nové platformy

O technice McLarenu Speedtail jsme se rozepsali během jeho představení. Stačí tedy jen připomenout, že mluvíme o duchovní poctě legendárnímu McLarenu F1 a nejrychlejším silničním autě britské značky s maximální rychlostí 403 km/h. Celkový výkon hybridního ústrojí ve formě twin-turbo čtyřlitrového V8 a elektromotoru je 772 kW (1050 koní).

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Subaru BRZ Final Edition: Devět let nás učilo tlačit na pilu. Teď už naposledy

Subaru BRZ Final Edition

Subaru již devátým rokem připomíná, že teď je ten správný čas na pořízení řidičského kupé za hodně dobré peníze. Kdo i letos zaváhá, nejspíš bude mít na nějakou dobu smůlu.

13.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
TEST Audi e-tron 55 quattro Sportback: Tichý a hodně nápadný žrout elektřiny

Audi e-tron 55 quattro SB

Audi e-tron jsme tu měli už předloni. Tenkrát jsme s ním vyrazili do Rakouska a zažili pár neočekávaných dobrodružství. Dnes tu máme elegantnější verzi Sportback. Do žádných akcích se ale nehrneme, mrkneme na jeho schopnosti hezky v domácích podmínkách.

10.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 118 příspěvků
Renault Captur E-Tech v dlouhodobém testu: Povedený start! Rychlík to ale není

Renault Captur E-Tech 160 (1. díl)

Testovací auta se u nás zpravidla zdrží necelý týden. S plug-in hybridním Renaultem Captur však máme troch větší plány.

8.  1.  2021 | Jan Mička | 14 příspěvků