Vzácný Hyundai i30 N v obří galerii! Takhle řádil na českých okreskách i v Mostě, u nás jich bude 25

Českou cenu této limitky zatím neznáme, ale pro fanoušky značky N, kterých za posledních pět let vzniklo asi dost, to bude jistě fajn nabídka.

Hyundai představil na začátku tohoto měsíce limitovanou edici modelu i30 N. Speciální verze ostrého hatchbacku nebo fatsbacku vznikne pouze 800 exemplářů, z toho 620 jich bude mít volant na naší straně a pouze 25 zůstane doma v České republice. Nyní už máme první kousek na fotografiích v akci a nebylo to nikde jinde než na českém Autodromu Most, se kterým automobilka nyní oznámila partnerství.

Ostatně výroba vozu už začala na konci dubna, takže bylo už načase jeden kousek veřejně vyvenčit. V českém ceníku však zatím novinka zvaná Drive-N není. A čím že se verze vyznačuje? Na první pohled ji poznáte podle 19palcových kovaných kol v barvě matného bronzu, černých znaků Hyundai a podle polepů na bocích, přídi i zádi.

Uvnitř se liší třeba červenými kontrastními detaily a prošíváním. Věnec volantu, madlo ruční brzdy, loketní opěrka a manžeta řadicí páky jsou z Alcantary. No a protože se jedná o limitovanou edici, má také každé auto štítek s pořadovým číslem výroby. Volit lze mezi automatem s pádly i manuálem. Karoserie může být hatchback či fastback a dostává buď perleťový černý lak Phantom nebo novou bílou perleť Serenity White. Výkon 206 kW (280 koní) zůstává stejný.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

Diskuze (17) Další článek: Nad chováním těchto autobusáků zůstává rozum stát. Jeden chybný úsudek a zkazili den spoustě lidí

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,