Vzácný Chevrolet Corvette pilota Apolla 15 se bude renovovat. Vrátí se zpět do rodiny Alfreda Wordena

Po dlouhém stání ve skladu se Chevrolet Corvette Alfreda Wordena, pilota Apolla 15, dočká kompletní renovace a návratu k rodině.

Spojení značky Chevrolet a americké NASA je velmi dobře známé, ačkoliv tehdejší vláda znemožňovala přímé partnerství. Automobilka to vyřešila možností ročního pronájmu modelu Corvette astronautům za pouhý dolar. Byl to skvělý marketingový tah, jelikož teď si mohl běžný smrtelník koupit stejný model, v němž jezdili astronauti, kteří byli zvyklí sedět „na špičce rakety“.

Zapůjčení Corvetty C3 s velkou V8 využili i pilot Apolla 15 Alfred Worden, velitel David Scott a řidič lunárního vozu James Irwin. Speciální lakování dostalo jen 6 kusů určených pro program Apollo.

Apollo 15 byla pátou cestou do vesmíru, ale první, kdy se lidská posádka vypravila k fyzickému průzkumu povrchu Měsíce. Premiéru zde mělo i lunární vozítko.  

Říká se, že na světě zbývají už jen tři Corvetty ze speciální série. Tato byla nalezena v roce 2017 po dlouhém stání na parkovišti s ojetými vozy a stále v původním laku. Majitel se rozhodl ponechat jí místy platinu. Díky tomu mohla být vystavena v Národním muzeu věnovanému modelu Corvette vedle dalšího kousku z Apolla 12. O vůz projevil zájem vnuk Alfreda Wordena, který s Luna Replicas spolupracuje na plánu ji zakoupit a kompletně renovovat. Pro rodinu půjde i o krásnou vzpomínku, jelikož Alfred Worden zemřel v roce 2020.

Chevrolet

Chevrolet byl založen v roce 1911 v Detroitu. Od roku 1918 je součástí skupiny General Motors, kde byl v pozici konkurenta Fordu T.

V Evropě se pod značkou Chevrolet prodávají především vozy Daewoo. Značky Corvette a Cadillac jsou distribuovány odděleně.

Chevrolet Spark • Chevrolet Aveo • Chevrolet Cruze • Chevrolet Malibu • Chevrolet Trax

Váš názor Další článek: TEST Audi RS 3 2.5 TFSI quattro: Letos jsem nic lepšího neřídil. Přitom stačilo udělat pár kroků zpět

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,