Vzácné Pagani Zonda HP Barchetta za stovky milionů smetlo Ford Fiesta. Kvůli ostudné chybě řidiče

Pagani Zonda HP Barchetta zůstala po nehodě během srazu jen se třemi koly. Nehoda se obešla bez zranění.

Komunita majitelů exotických vozů Supercar Owners Circle uspořádala sraz supersportovních vozů v chorvatském Záhřebu. Během jízdy ve městě byly k vidění laskominy jako Bugatti Chiron, jediný vyrobený kus Bugatti La Voiture Noire, Zenvo TSR-S, Apollo IE, dvojice  Rimaců Neveta a kosmické Apollo Project Evo. Právě za ním jela vzácná Pagani Zond HP Barchetta za 15 milionů eur (asi 370 milionů korun), jedna ze tří vyrobených, kterou ještě doplnily dvě Zondy Cinque.

Pro Barchettu nedopadl výlet nejlépe. Při sjíždění jednoho z kopců ve městě řidič neopatrně přidal plyn, co mělo za následek okamžité protočení kol a smyk. V tom okamžiku jel v protisměru i Ford Fiesta, takže řidič Zondy neměl dostatek prostoru, aby krizovou situaci ustál. Do Fordu narazil levým zadním kolem, které se vytrhlo ze zavěšení a celý segment skončil na pravém chodníku za vozem. Během kolize byla vážně poškozena celá levá záď i bok. Fiesta má zlomený  levý přední závěs a vystřelené airbagy.

Vzhledem k tomu, že Zonda HP Barchetta vznikla v pouhých třech kusech, je velmi pravděpodobné, že brzy zamíří do fabriky na opravu. Jelikož náraz nebyl ve vysoké rychlosti, nikomu z posádek se naštěstí nic nestalo.

Váš názor Další článek: Nový Nissan X-Trail konečně zamířil do Evropy! Reálně je to rok a půl staré auto, ale cena zaujme

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,