31
Fotogalerie

Vzácné Lamborghini Diablo SV Roadster jde do aukce. Existují pouze dva kusy

Milovníci devadesátkových superaut – zbystřete! U RM Sotheby’s se bude dražit vzácné Lambo s dokonalou historií.

V roce 1998 se představila jedna z nejdrsnějších verzí Diabla bez střechy – SV Roadster s pohonem zadních kol a manuální převodovkou. Její motor o objemu 5,7 litru disponoval výkonem 390 kW (530 koní) a točivým momentem 605 N.m, odstranění předního diferenciálu přineslo snížení hmotnosti i ceny (o zhruba 12 procent). Přední brzdové kotouče měly průměr 355 milimetrů a zakusovaly se do nich vylepšené brzdiče, nechybělo ABS ani systém zdvihu přídě pro přejezd nerovností.

Nicméně pochyby o životaschopnosti zadokolek vedly k ukončení projektu SV Roadsteru v této podobě po stavbě pouze jediného prototypu. Sériový model ale přece jen vznikl díky Emanuele Confortimu, majiteli milánské prodejny Lamborghini Touring Auto. Ten si výrobu vyžádal přímo u výkonného ředitele automobilky Vittoria Di Capua – výsledkem je právě tento kus s číslem šasi WLA12960.

Ten sjel z linek v Sant’Agatě Bolognese 6. dubna roku 1998. Specifikace nemohla být krásnější – žlutý lak Roadster Giallo, interiér v barvě Torpedo Nero, odhalený matný karbon, příplatkové křídlo a boční sací otvory a k tomu slavné polepy z kupé…Vůz šel v roce 2001 k majiteli do Německa, poté si jej předávali různí sběratelé Lamborghini. Nyní má najeto 42.842 kilometrů a je po velkém servisu, včetně nového obutí s nájezdem do 500 km. Právě nyní je v aukci RM Sotheby’s v Německu, může se prodat za více než 14 milionů korun.

Lamborghini

Ferruccio Lamborghini založil společnost vyrábějící sportovní automobily v roce 1963 coby konkurenta značkám, jako je Ferrari.

Po vyhlášení úpadku a změně vlastníků přešlo Lamborghini v roce 1987 pod Chrysler. Od roku 1998 ho vlastní Audi (Volkswagen Group).

Lamborghini Aventador • Lamborghini Huracán • Lamborghini Urus

Doporučujeme

Články odjinud