Vzácné Ferrari F50 po boxerské legendě je na prodej. Zažilo toho dost, i tak je jeho cena astronomická

Ikonický vůz z Maranella? Ano. Po slavném majiteli? Jistě. S kompletním servisem a dokumentací? Přirozeně. Cena? Astronomická!

Na aukci Gooding & Company v rámci přehlídky elegance v Pebble Beach zamíří jedno z pouhých 349 vyrobených Ferrari F50, které patří k 55 exemplářům, dodaným na americký trh. Supersport s číslem šasi 104220 se do USA dostal skrze oficiální zastoupení Ferrari North America a jeho prvním majitelem se stal makléř Nadir Amirvand. Vůz dokončený 13. února roku 1996 později prodal boxerské legendě Miku Tysonovi, který se jej zbavil v roce 2001.

Následujících dvacet let Ferrari putovalo mezi různými sběrateli, ten poslední mu letos v květnu dopřál důkladný servis. Práce se týkaly nové spojky, systému zdvihu přídě pro přejezd retardérů, klimatizace, renovace čalounění z Alcantary a také nového obutí – opravy vyšly na téměř 1,8 milionu korun. Vůz navíc získal certifikát Ferrari Classiche.

Aukční síň Gooding & Company očekává prodej za 4,5 až 5,5 milionu dolarů – tedy 106 až 130 milionů korun. F50 má najeto jen 9966 kilometrů a budoucí majitel k němu dostane původní nasazovací střechu, návod, servisní knihu, autoplachtu, nouzovou látkovou střechu, sadu nářadí i žárovek i zakázková zavazadla. Pokud chcete zkusit štěstí, vyrazte na Pebble Beach 19. až 20. srpna.

Ferrari

Ferrari je italský výrobce sportovních automobilů. Společnost založil v roce 1929 Enzo Ferrari. Dnes patří do skupiny FCA. Kromě výroby automobilů je Ferrari aktivní také v oblasti motoristického sportu, zejména ve Formuli 1.

Ferrari 812 Superfast • Ferrari GTC4Lusso • Ferrari 488 GTB • Ferrari Portofino • Ferrari F8 Spider • Ferrari Monza SP1/SP2

Diskuze (2) Další článek: Elektrický nástupce Hyundai i10 může mít přes 180 koní. Počkáme si na něj minimálně tři roky

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,