Vyvíjí Land Rover model Range Rover V12?

V Británii se vyrojily spekulace ohledně možného vývoje zcela nové generace Range Roveru, která by měla dostat ve vrcholném provedení dvanáctiválcový agregát. Zdroje se opírají o informaci, kterou získaly od testovacího jezdce Land Roveru a z dojmů, které vyplynuly ze setkání s testovací mulou. Bohužel tedy nic oficiálního.

Přesto tuto spekulaci nelze brát na lehkou váhu, jelikož Land Rover s myšlenkou postavit V12 Range Rover již koketoval. Ovšem BMW motor neuvolnilo a Ford od této verze upustil a raději se zaměřil na mechanicky přeplňované osmiválce, které jsou dostupné jak u Land Roveru, tak u Jaguaru.

Tuto možnost ovšem popírá skutečnost, že Ford, který ještě nedávno Land Rover vlastnil, žádný dvanáctiválec nemá. Jediný, kdo ho má v nabídce je Aston Martin, který ovšem nyní patři někomu jinému a nelze se spoléhat na to, že nový majitel Astonu poskytne technologie novému majiteli Land Roveru.

Ve finále to tedy zřejmě dopadne tak, že informace o V12 Range Roveru vyšumí do ztracena a na trhu se objeví to, co naznačila již i samotná automobilka. Tedy opět verze s mechanicky přeplňovaným osmiválcem, ovšem o výkonu 500 koní.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků