Vyvíjí Land Rover model Range Rover V12?

V Británii se vyrojily spekulace ohledně možného vývoje zcela nové generace Range Roveru, která by měla dostat ve vrcholném provedení dvanáctiválcový agregát. Zdroje se opírají o informaci, kterou získaly od testovacího jezdce Land Roveru a z dojmů, které vyplynuly ze setkání s testovací mulou. Bohužel tedy nic oficiálního.

Přesto tuto spekulaci nelze brát na lehkou váhu, jelikož Land Rover s myšlenkou postavit V12 Range Rover již koketoval. Ovšem BMW motor neuvolnilo a Ford od této verze upustil a raději se zaměřil na mechanicky přeplňované osmiválce, které jsou dostupné jak u Land Roveru, tak u Jaguaru.

Tuto možnost ovšem popírá skutečnost, že Ford, který ještě nedávno Land Rover vlastnil, žádný dvanáctiválec nemá. Jediný, kdo ho má v nabídce je Aston Martin, který ovšem nyní patři někomu jinému a nelze se spoléhat na to, že nový majitel Astonu poskytne technologie novému majiteli Land Roveru.

Ve finále to tedy zřejmě dopadne tak, že informace o V12 Range Roveru vyšumí do ztracena a na trhu se objeví to, co naznačila již i samotná automobilka. Tedy opět verze s mechanicky přeplňovaným osmiválcem, ovšem o výkonu 500 koní.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 34 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků