Vyvíjí Land Rover model Range Rover V12?

V Británii se vyrojily spekulace ohledně možného vývoje zcela nové generace Range Roveru, která by měla dostat ve vrcholném provedení dvanáctiválcový agregát. Zdroje se opírají o informaci, kterou získaly od testovacího jezdce Land Roveru a z dojmů, které vyplynuly ze setkání s testovací mulou. Bohužel tedy nic oficiálního.

Přesto tuto spekulaci nelze brát na lehkou váhu, jelikož Land Rover s myšlenkou postavit V12 Range Rover již koketoval. Ovšem BMW motor neuvolnilo a Ford od této verze upustil a raději se zaměřil na mechanicky přeplňované osmiválce, které jsou dostupné jak u Land Roveru, tak u Jaguaru.

Tuto možnost ovšem popírá skutečnost, že Ford, který ještě nedávno Land Rover vlastnil, žádný dvanáctiválec nemá. Jediný, kdo ho má v nabídce je Aston Martin, který ovšem nyní patři někomu jinému a nelze se spoléhat na to, že nový majitel Astonu poskytne technologie novému majiteli Land Roveru.

Ve finále to tedy zřejmě dopadne tak, že informace o V12 Range Roveru vyšumí do ztracena a na trhu se objeví to, co naznačila již i samotná automobilka. Tedy opět verze s mechanicky přeplňovaným osmiválcem, ovšem o výkonu 500 koní.

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

dnes | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků