Výroční Volkswagen Touareg je vzácnější, než si myslíte. V Česku jich bude jen pár, i koupě má specifika

Volkswagen Touareg slaví 20 let. I do České republiky dorazí ve speciální verzi Edition 20, ovšem pouze pouze v pár kusech, a navíc se specifickým procesem objednání.

Touareg Edition 20 o sobě dal oficiálně vědět začátkem tohoto týdne. Je připomínkou výročí 20 let od vstupu na trh a více než milionu prodaných kusů po celém světě, přičemž Volkswagen na nic nečekal a už spustil prodej i v Česku. První pohled do konfigurátoru, kde bychom zjistili ceny jednotlivých motorů, ale přinesl zklamání – výroční edici jsme tam hledali marně. Není tam a ani nebude, jak si tedy vůz objednat?

Výroční edice vychází z linie Elegance, doplněné o paket R-Line a další specifické prvky výbavy. Chcete-li si Touareg Edition 20 objednat, musíte se zastavit k dealerovi a řešit objednávku napřímo. Zatímco na jiných trzích bude Edition 20 dostupná s šestiválci TSI a TDI a plug-in hybridem, v Česku budou k dispozici jen šestiválce TDI (210 kW, 600 N.m) a TSI (250 kW, 450 N.m), a to konkrétně v počtu 15 a 5 kusů.

Touaregů k dvacetiletému výročí u nás tedy bude jen dvacet. To nicméně neznamená, že můžete nakráčet k dealerovi a vykoupit všechny kusy. Výbava je už v základu velmi bohatá, můžete si ale zvolit například lak karoserie, kola o velikosti až 21 palců a další prvky. Prostor pro individualizaci tedy nadále zůstává.

Importér zatím zveřejnil jen cenu benzinové verze. Stojí nejméně 2.479.900 Kč, proti Touaregu Elegance, z nějž výroční edice vychází, si tedy připlatíte 499.000 Kč. Sluší se ale dodat, že v základu už máte vzduchové odpružení Air & Steering a řízení kol zadní nápravy, za které se jinak připlácí 85.100 Kč, či vrcholné LED Matrix světlomety s funkcí Dynamic Light Assist (pro Elegance za 55.900 Kč)

Naftová verze českou cenu zatím nemá (kvůli konfliktu na Ukrajině došlo ke zpoždění dodávek dílů), k obnovení výroby by však mělo dojít přibližně za měsíc. Pokud bude cenový rozdíl mezi oběma motory stejný jako u linie Elegance, měla by výroční edice s naftovým motorem vyjít o 19.000 Kč dráž než s turbobenzinem.

Volkswagen

Volkswagen je německá automobilka, vedoucí člen Volkswagen Group. Vznikla v roce 1937. Začala vyvíjet předchůdce slavného „Brouka“, plná výroba se ale rozběhla až po válce. Název značky Volkswagen znamená v překladu lidový vůz.

Volkswagen Golf • Volkswagen Passat • Volkswagen Touran • Volkswagen Touareg • Volkswagen Polo • Volkswagen up! • Volkswagen e-up! • Volkswagen T-Roc • Volkswagen T-Cross • Volkswagen Tiguan • Volkswagen Sharan • Volkswagen ID.3

Diskuze (2) Další článek: Nové BMW iX M60 ve velké galerii. Prohlédněte si obra s dynamikou supersportu do posledního detailu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta Volkswagen na Heureka.cz