Výrobu legendárního Mini můžete sledovat přímo na internetu

Co může být pro automobilového nadšence lepší než podívat se do zákulisí výroby nových atraktivních vozů? Závod v anglickém Oxfordu na výrobu těchto legendárních vozítek je vůbec prvním, který nabízí pohled do svých výrobních programů.

I když každý milovník motorismu v naší republice rád navštíví Škodu Mladá Boleslav, těžko si koupí letenku do Anglie, aby se na vlastní oči podíval na zrození nového automobilu. Díky internetové stránce www.miniusa.com však může výrobu tohoto automobilu vidět na vlastní oči každý.

Hned na první pohled zaujme návštěvníka stránek grafické zpracování. O to horší je pak ale samotná cesta k náhledům na výrobní procesy. Stránky obsahují dvanáct minut video sekvencí (zapomeňte na live kamery), které nabízí montáž legendárního Mini včetně dvoubarevného lakovacího procesu.
 
Kromě náhledů na vůz a videa z výroby se může návštěvník stránek seznámit s názory zaměstnanců továrny. Kromě toho zde nechybí ani důležitá fakta o vozu a výrobních programech. Zákazníci nyní mohou na vlastní oči vidět, kde a jak se rodí Mini. Tento pohled už jen vyzývá zákazníky: „Kup si mě a pořádně prožeň!“ uvedl generální manažer Mini pro USA Jack Pitney.

Možná, že i ostatní automobilky se vydají obdobnou cestou. Výrobce automobilů Mini si však slibuje od jeho prodeje vysoké zisky a taková marketingová kampaň může přilákat nové zákazníky a fandy značky.

TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 8 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků
Minitest BMW 630d xDrive Gran Turismo: Rudý samet

BMW 630d xDrive GT (minitest)

Třílitrový šestiválce s jedním turbodmychadlem byl ještě donedávna základním vznětovým agregátem BMW 6 GT. Výkon 195 kW není malý, dost možná ani více nepotřebujete.

8.  5.  2018 | Jan Mička | 12 příspěvků