Výrobci tuningových dílů se brání kopiím jejich likvidaci

Nejen výrobci značkového oblečení trpí produkcí napodobenin a kopií, které snižují zisky těchto firem a díky nekvalitě výroby i renomé zneužívaných značek. Známý tuner AC Schnitzer nechal minulý týden zlikvidovat velkou zásilku kopií disku z lehké slitiny, kterou zabavila policie. Tuner se tak brání tomu, že hlavně asijští výrobci produkují věrné napodobeniny jeho produktů, na které umisťují i jeho značky a loga. V lisu tak skončilo přes tisíc disků, které byly nejen plagiátem, ale dle dostupných informací a testů byly také nekvalitně vyrobeny. Taková kola pak mohou řidiči způsobit velké nepříjemnosti, protože nevykazují dostatečnou pevnost a při jízdě může dojít k jejich poškození, nebo dokonce i rozlomení.

Právě bezpečnostní riziko, které s sebou nesou tyto plagiát,y přimělo některé společnosti k dohodě o spoluprácí, která má přinést lepší efektivitu při odhalování podobných výrobků. Renomované firmy pak apelují na zákazníky, aby nepodlehli lákadlu nízké ceny za "značkové" výrobky a kupovali je pouze v ověřených obchodech, které se mohou prokázat certifikáty, které je opravňují k prodeji.

Klepněte pro větší obrázek
Schnitzer schnitzel, hliníková pochoutka z německých lisoven...
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 51 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků