Výrobci tuningových dílů se brání kopiím jejich likvidaci

Nejen výrobci značkového oblečení trpí produkcí napodobenin a kopií, které snižují zisky těchto firem a díky nekvalitě výroby i renomé zneužívaných značek. Známý tuner AC Schnitzer nechal minulý týden zlikvidovat velkou zásilku kopií disku z lehké slitiny, kterou zabavila policie. Tuner se tak brání tomu, že hlavně asijští výrobci produkují věrné napodobeniny jeho produktů, na které umisťují i jeho značky a loga. V lisu tak skončilo přes tisíc disků, které byly nejen plagiátem, ale dle dostupných informací a testů byly také nekvalitně vyrobeny. Taková kola pak mohou řidiči způsobit velké nepříjemnosti, protože nevykazují dostatečnou pevnost a při jízdě může dojít k jejich poškození, nebo dokonce i rozlomení.

Právě bezpečnostní riziko, které s sebou nesou tyto plagiát,y přimělo některé společnosti k dohodě o spoluprácí, která má přinést lepší efektivitu při odhalování podobných výrobků. Renomované firmy pak apelují na zákazníky, aby nepodlehli lákadlu nízké ceny za "značkové" výrobky a kupovali je pouze v ověřených obchodech, které se mohou prokázat certifikáty, které je opravňují k prodeji.

Klepněte pro větší obrázek
Schnitzer schnitzel, hliníková pochoutka z německých lisoven...
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků