Výrobci tuningových dílů se brání kopiím jejich likvidaci

Nejen výrobci značkového oblečení trpí produkcí napodobenin a kopií, které snižují zisky těchto firem a díky nekvalitě výroby i renomé zneužívaných značek. Známý tuner AC Schnitzer nechal minulý týden zlikvidovat velkou zásilku kopií disku z lehké slitiny, kterou zabavila policie. Tuner se tak brání tomu, že hlavně asijští výrobci produkují věrné napodobeniny jeho produktů, na které umisťují i jeho značky a loga. V lisu tak skončilo přes tisíc disků, které byly nejen plagiátem, ale dle dostupných informací a testů byly také nekvalitně vyrobeny. Taková kola pak mohou řidiči způsobit velké nepříjemnosti, protože nevykazují dostatečnou pevnost a při jízdě může dojít k jejich poškození, nebo dokonce i rozlomení.

Právě bezpečnostní riziko, které s sebou nesou tyto plagiát,y přimělo některé společnosti k dohodě o spoluprácí, která má přinést lepší efektivitu při odhalování podobných výrobků. Renomované firmy pak apelují na zákazníky, aby nepodlehli lákadlu nízké ceny za "značkové" výrobky a kupovali je pouze v ověřených obchodech, které se mohou prokázat certifikáty, které je opravňují k prodeji.

Klepněte pro větší obrázek
Schnitzer schnitzel, hliníková pochoutka z německých lisoven...
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků