Výrobci tuningových dílů se brání kopiím jejich likvidaci

Nejen výrobci značkového oblečení trpí produkcí napodobenin a kopií, které snižují zisky těchto firem a díky nekvalitě výroby i renomé zneužívaných značek. Známý tuner AC Schnitzer nechal minulý týden zlikvidovat velkou zásilku kopií disku z lehké slitiny, kterou zabavila policie. Tuner se tak brání tomu, že hlavně asijští výrobci produkují věrné napodobeniny jeho produktů, na které umisťují i jeho značky a loga. V lisu tak skončilo přes tisíc disků, které byly nejen plagiátem, ale dle dostupných informací a testů byly také nekvalitně vyrobeny. Taková kola pak mohou řidiči způsobit velké nepříjemnosti, protože nevykazují dostatečnou pevnost a při jízdě může dojít k jejich poškození, nebo dokonce i rozlomení.

Právě bezpečnostní riziko, které s sebou nesou tyto plagiát,y přimělo některé společnosti k dohodě o spoluprácí, která má přinést lepší efektivitu při odhalování podobných výrobků. Renomované firmy pak apelují na zákazníky, aby nepodlehli lákadlu nízké ceny za "značkové" výrobky a kupovali je pouze v ověřených obchodech, které se mohou prokázat certifikáty, které je opravňují k prodeji.

Klepněte pro větší obrázek
Schnitzer schnitzel, hliníková pochoutka z německých lisoven...
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

včera | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků