Výrobci českých autobusů Iveco se loni dařilo

Největší český producent autobusů, společnost Iveco Czech Republic, zveřejnil své hospodářské výsledky za loňský rok. A jak se ukázalo, společnost opět dokázala výrazně vylepšit své hospodaření.

Za loňský rok vzrostly tržby o skvělých 33 procent na 11,3 mld. korun a čistý zisk se téměř zdvojnásobil na 1,56 mld. korun. To vše při prodeji 2 897 autobusů, které bývala Karosa dodala do desítek zemí celého světa.

Mezi nejdůležitější trhy patří ten francouzský, kam zamířilo přes 1 300 autobusů. Druhým významným trhem pak byla Itálie s téměř šesti sty prodanými vozy.
 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků