Výrobci českých autobusů Iveco se loni dařilo

Největší český producent autobusů, společnost Iveco Czech Republic, zveřejnil své hospodářské výsledky za loňský rok. A jak se ukázalo, společnost opět dokázala výrazně vylepšit své hospodaření.

Za loňský rok vzrostly tržby o skvělých 33 procent na 11,3 mld. korun a čistý zisk se téměř zdvojnásobil na 1,56 mld. korun. To vše při prodeji 2 897 autobusů, které bývala Karosa dodala do desítek zemí celého světa.

Mezi nejdůležitější trhy patří ten francouzský, kam zamířilo přes 1 300 autobusů. Druhým významným trhem pak byla Itálie s téměř šesti sty prodanými vozy.
 

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků