Výrobce supersportů poprvé ukázal svůj nový vůz. Původně to byl Fiat Ducato

Americký výrobce automobilů Karma Automotive ukázal první vůz na své nové modulární platformě. Další budou následovat.

Americká společnost Karma Automotive, dříve známá jako Fisker Automotive, představila na začátku dubna novou platformu pro elektromobily E-Flex. Zároveň také oznámila, že na této platformě postaví i autonomní dodávky pro doručovatelské služby. Neuběhlo ani čtrnáct dnů a Američané již ukazují první výsledky své práce.

Karma Revero skrývá pod kapotou techniku z BMW. Bude to taková americká i8

Karma Revero skrývá pod kapotou techniku z BMW. Bude to taková americká i8

Karma Automotive představuje dodávku L4 se čtvrtou úrovní autonomní jízdy. Jedná se o druhý nejvyšší stupeň dopravní automatizace. Řidič v tomto voze sice může řídit, ale má možnost řízení zcela přenechat na autě. Tato úroveň by měla mít problémy pouze za hustého deště či sněžení. V takovém případě upozorní řidiče, aby se do řízení zapojil. Pokud tak neučiní, zastaví vůz sám u krajnice.

Karoserie dodávky vychází z Fiatu Ducato, který se v Americe prodává jako Ram ProMaster. Modulární platforma však umožňuje celkem 22 konfigurací a tak není vyloučeno, že se objeví i v osobních autech či supersportech. Může být také osazena jedním až čtyřmi motory, nebo mít baterie různých tvarů a velikostí. Vzhledem k velké flexibilitě pohonu tak automobilka neudává žádné bližší specifikace tohoto vozu.

Karma a Pininfarina chystají další elektromobil. Půjde o luxusní GT?

Karma a Pininfarina chystají další elektromobil. Půjde o luxusní GT?

Monitorování okolí se spoléhá na kombinaci dálkového měření Lidar, polohy GPS a několika dalších radarů. Díky extrémně výkonným procesorům propočítává systém až 320 bilionů operací za sekundu. Zatím není jisté, kdy uvidíme autonomní dodávku na silnicích. Nejdříve nás totiž nejspíš čekají další koncepty, které ukáží širší využití této nové platformy.

Škoda Felicia kdysi prošla i testem Top Gearu. Už tehdy byl Clarkson mistrem slova

Škoda Felicia kdysi prošla i testem Top Gearu. Už tehdy byl Clarkson mistrem slova

Škoda Felicia dostávala v britských médiích celkem dost prostoru. Dokonce vyhrála prestižní anketu.

včera | Vladimír Kadera | 1 příspěvek
Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

3.  6.  2020 | Jan Mička | 15 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků