Výrobce disků BBS byl nečekaně prodán

Známý výrobce kvalitních disků, společnost BBS, byl prodán belgickému holdingu Punch International.

Důvod prodeje je velmi prostý. Špičkový výrobce disků se loni ponořil do poměrně velké ztráty ve výši 4 mil. eur (přibližně 115 mil. Kč). Tato ztráta se na počátku roku začínala ještě prohlubovat a společnost se stala insolventní.

Hlavním důvodem rostoucích ztrát byl klesající zájem zákazníků o kola tohoto výrobce. Přes vysoké renomé této značky, kterou nesou i jedny z nejlehčích a nejpevnějších disků na trhu, se společnosti nedařilo bojovat proti levnějším výrobkům z dílen jiných společností.

Nový vlastník hodlá zachovat většinu z 1 200 pracovních míst a chce pokračovat ve výrobě disků. Portfolio nabídky by se ovšem mělo změnit a společnost by měla nabídnout i opravdu low-endová kola zaměřená především na vzhled a nikoli na funkci. Spekuluje se také o tom, že po mírném oživení by se mohla výroba BBS disků přesunout do Číny.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků