Výrobce disků BBS byl nečekaně prodán

Známý výrobce kvalitních disků, společnost BBS, byl prodán belgickému holdingu Punch International.

Důvod prodeje je velmi prostý. Špičkový výrobce disků se loni ponořil do poměrně velké ztráty ve výši 4 mil. eur (přibližně 115 mil. Kč). Tato ztráta se na počátku roku začínala ještě prohlubovat a společnost se stala insolventní.

Hlavním důvodem rostoucích ztrát byl klesající zájem zákazníků o kola tohoto výrobce. Přes vysoké renomé této značky, kterou nesou i jedny z nejlehčích a nejpevnějších disků na trhu, se společnosti nedařilo bojovat proti levnějším výrobkům z dílen jiných společností.

Nový vlastník hodlá zachovat většinu z 1 200 pracovních míst a chce pokračovat ve výrobě disků. Portfolio nabídky by se ovšem mělo změnit a společnost by měla nabídnout i opravdu low-endová kola zaměřená především na vzhled a nikoli na funkci. Spekuluje se také o tom, že po mírném oživení by se mohla výroba BBS disků přesunout do Číny.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 41 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 66 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků