Výrobce disků BBS byl nečekaně prodán

Známý výrobce kvalitních disků, společnost BBS, byl prodán belgickému holdingu Punch International.

Důvod prodeje je velmi prostý. Špičkový výrobce disků se loni ponořil do poměrně velké ztráty ve výši 4 mil. eur (přibližně 115 mil. Kč). Tato ztráta se na počátku roku začínala ještě prohlubovat a společnost se stala insolventní.

Hlavním důvodem rostoucích ztrát byl klesající zájem zákazníků o kola tohoto výrobce. Přes vysoké renomé této značky, kterou nesou i jedny z nejlehčích a nejpevnějších disků na trhu, se společnosti nedařilo bojovat proti levnějším výrobkům z dílen jiných společností.

Nový vlastník hodlá zachovat většinu z 1 200 pracovních míst a chce pokračovat ve výrobě disků. Portfolio nabídky by se ovšem mělo změnit a společnost by měla nabídnout i opravdu low-endová kola zaměřená především na vzhled a nikoli na funkci. Spekuluje se také o tom, že po mírném oživení by se mohla výroba BBS disků přesunout do Číny.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

včera | Milan Lažanský | 1 příspěvek
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků