Výrobce disků BBS byl nečekaně prodán

Známý výrobce kvalitních disků, společnost BBS, byl prodán belgickému holdingu Punch International.

Důvod prodeje je velmi prostý. Špičkový výrobce disků se loni ponořil do poměrně velké ztráty ve výši 4 mil. eur (přibližně 115 mil. Kč). Tato ztráta se na počátku roku začínala ještě prohlubovat a společnost se stala insolventní.

Hlavním důvodem rostoucích ztrát byl klesající zájem zákazníků o kola tohoto výrobce. Přes vysoké renomé této značky, kterou nesou i jedny z nejlehčích a nejpevnějších disků na trhu, se společnosti nedařilo bojovat proti levnějším výrobkům z dílen jiných společností.

Nový vlastník hodlá zachovat většinu z 1 200 pracovních míst a chce pokračovat ve výrobě disků. Portfolio nabídky by se ovšem mělo změnit a společnost by měla nabídnout i opravdu low-endová kola zaměřená především na vzhled a nikoli na funkci. Spekuluje se také o tom, že po mírném oživení by se mohla výroba BBS disků přesunout do Číny.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků