Výroba vozů TVR se zřejmě přestěhuje do Itálie

Malá automobilka TVR, která se zaměřuje na výrobu sportovně laděných vozů, zřejmě zcela změní svůj systém výroby. Po velkých ekonomických problémech, kdy došlo i na nucenou správu, se totiž vlastník Nikolaj Smolenskij snaží opět pořádně rozjet výrobu vozů značky TVR.

Vozy TVR se doposud vyráběly a vyrábí na britských ostrovech, jenže to vypadá, že tomu bude konec. Pokud vše půjde podle plánů, přesune se vlastní montáž vozů do závodů Bertoneho v Itálii a na původním místě zůstane jen vedení automobilky a také dílny, které budou vyrábět komponenty pro vlastní montáž.

Automobilka by chtěla tuto změnu provést zhruba do konce roku 2009, kdy má na trh přijít zcela nový model s výkonem okolo 400 koní, který bude schopen plnit všechny emisní a bezpečnostní normy.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků