Výroba vozů TVR se zřejmě přestěhuje do Itálie

Malá automobilka TVR, která se zaměřuje na výrobu sportovně laděných vozů, zřejmě zcela změní svůj systém výroby. Po velkých ekonomických problémech, kdy došlo i na nucenou správu, se totiž vlastník Nikolaj Smolenskij snaží opět pořádně rozjet výrobu vozů značky TVR.

Vozy TVR se doposud vyráběly a vyrábí na britských ostrovech, jenže to vypadá, že tomu bude konec. Pokud vše půjde podle plánů, přesune se vlastní montáž vozů do závodů Bertoneho v Itálii a na původním místě zůstane jen vedení automobilky a také dílny, které budou vyrábět komponenty pro vlastní montáž.

Automobilka by chtěla tuto změnu provést zhruba do konce roku 2009, kdy má na trh přijít zcela nový model s výkonem okolo 400 koní, který bude schopen plnit všechny emisní a bezpečnostní normy.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků