Výroba Škody Superb v Česku stále ohrožena! VW zvažuje přesun na Slovensko

Mluvilo se o tom již dříve a stejné informace se objevují i teď. Vlajková loď Škody by se mohla přestat vyrábět v Česku.

Škodovácký závod v Kvasinách je tradičním místem výroby vlajkové lodi Superb. O přesunutí výroby do zahraničí se nicméně mluvilo už v polovině minulého roku, ačkoliv VW následně tyto spekulace vyvrátil. Podle odborového předáka Jaroslav Povšíka má ovšem VW tento krok stále zvažovat, neboť by tímto doplnil výrobní kapacity závodu VW v Bratislavě.

TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

„Nouzově se začíná uvažovat o dalších řešeních, zejména přesunutí linek a využití stávajících továren. Přemýšlí se například o Bratislavě, kde má koncern VW rovněž nevytíženou kapacitu. Nebo také u Audi v maďarském Györu, kde koncern vyrábí dieselové motory a má kapacity,“ uvedl Povšík Hospodářským novinám.  

Pro Škodu v Kvasinách je Superb ikonickým modelem, který dříve pracovníci popisovali jako DNA celého závodu. Podniková rada se tak nadále obává ztráty významné modelové řady. Nehledě na přerušení tradice vyrábění vlajkové lodi Škody v Česku.

Nové elektrické SUV Škoda se jmenuje Enyaq iV. Téměř jisté to bylo už dávno

Nové elektrické SUV Škoda se jmenuje Enyaq iV. Téměř jisté to bylo už dávno

Do závodu v Bratislavě by se pak mohla kromě Superbu přesunout i výroba Passatu (a také Arteonu). Právě sourozenec české limuzíny se ale měl v nové generaci později vyrábět v Kvasinách. Koncern VW ani Škoda se ke zmíněným plánům nevyjadřují. Informace přinesla ČTK.

„Přetahujeme se o produkty. Ohrožen je nadále model Superb, o němž mělo být rozhodnuto do konce roku, zatím k tomu ale nedošlo,“ řekl v lednu Povšík. V možných plánech VW k přesunu výroby Superbu a Passatu se původně objevil i nový závod v Turecku, jehož příprava ale byla kvůli tamní napjaté situace pozastavena.

TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

dnes | Jan Mička
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

včera | Lukáš Prejzek | 8 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků