Výroba Škody Superb v Česku stále ohrožena! VW zvažuje přesun na Slovensko

Mluvilo se o tom již dříve a stejné informace se objevují i teď. Vlajková loď Škody by se mohla přestat vyrábět v Česku.

Škodovácký závod v Kvasinách je tradičním místem výroby vlajkové lodi Superb. O přesunutí výroby do zahraničí se nicméně mluvilo už v polovině minulého roku, ačkoliv VW následně tyto spekulace vyvrátil. Podle odborového předáka Jaroslav Povšíka má ovšem VW tento krok stále zvažovat, neboť by tímto doplnil výrobní kapacity závodu VW v Bratislavě.

TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

„Nouzově se začíná uvažovat o dalších řešeních, zejména přesunutí linek a využití stávajících továren. Přemýšlí se například o Bratislavě, kde má koncern VW rovněž nevytíženou kapacitu. Nebo také u Audi v maďarském Györu, kde koncern vyrábí dieselové motory a má kapacity,“ uvedl Povšík Hospodářským novinám.  

Pro Škodu v Kvasinách je Superb ikonickým modelem, který dříve pracovníci popisovali jako DNA celého závodu. Podniková rada se tak nadále obává ztráty významné modelové řady. Nehledě na přerušení tradice vyrábění vlajkové lodi Škody v Česku.

Nové elektrické SUV Škoda se jmenuje Enyaq iV. Téměř jisté to bylo už dávno

Nové elektrické SUV Škoda se jmenuje Enyaq iV. Téměř jisté to bylo už dávno

Do závodu v Bratislavě by se pak mohla kromě Superbu přesunout i výroba Passatu (a také Arteonu). Právě sourozenec české limuzíny se ale měl v nové generaci později vyrábět v Kvasinách. Koncern VW ani Škoda se ke zmíněným plánům nevyjadřují. Informace přinesla ČTK.

„Přetahujeme se o produkty. Ohrožen je nadále model Superb, o němž mělo být rozhodnuto do konce roku, zatím k tomu ale nedošlo,“ řekl v lednu Povšík. V možných plánech VW k přesunu výroby Superbu a Passatu se původně objevil i nový závod v Turecku, jehož příprava ale byla kvůli tamní napjaté situace pozastavena.

TEST Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI Black Style: Nehodící se škrtněte

Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI

Touareg je vlajkovou lodí Volkswagenu, s motorem V8 by se ale dal považovat za takovou vlajkovou loď „na druhou“. Pokud máte o koupi osmiválce zájem, pospěšte si. Brzy totiž nenávratně zmizí z nabídky.

dnes | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků