Výroba nové Tesly Roadster začne v roce 2022, říká Musk. Pět let od představení

Automobilka se soustředila na vývoj nové pokročilé techniky, i proto se uvedení nového Roadsteru stále oddalovalo.

Čas letí opravdu rychle, pro kalifornskou Teslu zdá se ještě rychleji. Novým Roadsterem s opravdu působivými schopnostmi šokovala automobilka svět už na konci roku 2017. Tehdy šéf značky Elon Musk zmiňoval uvedení vozu na trh v roce 2020. Tento cíl se očividně nepovedlo dodržet, k produkci Roadsteru se však nyní Musk opět vyjádřil na Twitteru.

Nová Tesla Model S odhalila další detaily. S klasickým volantem se už nespokojila

Nová Tesla Model S odhalila další detaily. S klasickým volantem se už nespokojila

„Letos dokončíme vývoj, produkce započne příští rok,“ odpověděl Musk na otázku jednoho z uživatelů, který chtěl vědět, jak to vůbec s osudem nového Roadsteru vypadá. Šéf Tesly dodal, že předprodukční vůz s konečným designem chce uvést na konci léta tohoto roku.

Dokončení pohonného ústrojí se třemi motory a pokročilé bateriové technologie měly podle Muska přednost. Roadster byl tedy zpožděn rovněž uvedením modernizované Tesly Model S, ve které značka s novinkami přichází. S touto premiérou za sebou by už však novému sporťáku nemělo stát nic v cestě.

Tesla Model S jako kabriolet? Pro Italy žádný problém. Bourat v ní ale nechcete

Tesla Model S jako kabriolet? Pro Italy žádný problém. Bourat v ní ale nechcete

Stačí dodat, že při uvedení v roce 2017 popisovala Tesla nový Roadster jako nejlépe zrychlující produkční vůz světa, který zvládne sprint z nuly na 100 km/h pod 2 sekundy, na 160 km/h se dostane za 8,8 sekundy a má ambice dosáhnout maximální rychlosti 400 km/h. S akumulátorem o kapacitě 200 kWh by pak zajistila dojezd na jedno nabití bezmála 1000 km.

Tesla

Tesla Motors je společnost z kalifornského Silicon Valley, která se specializuje výhradně na výrobu elektromobilů.

Kromě vlastních modelů Tesla spolupracuje na vývoji automobilů s elektrickým pohonem také s jinými automobilkami a firmami.

Tesla Model S • Tesla Model 3 • Tesla Model X • Tesla Model Y • Tesla Cybertruck

TEST Dacia Sandero 1.0 SCe Comfort: Co všechno lze mít za míň než 300 tisíc?

Dacia Sandero 1.0 SCe

Nová Dacia Sandero nám připadá tak zajímavá, že vám ji v krátkém čase servírujeme už podruhé. Tentokrát jsme vyzkoušeli běžné provedení v nejvyšší výbavě, ale zato s nejslabším motorem z celé nabídky. A bylo senzační!

5.  3.  2021 | Jan Mička | 32 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTI 2.0 TSI DSG: Kam se ještě základní GTI nevydalo

Volkswagen Golf GTI 2.0 TSI DSG

Základní Volkswagen Golf GTI byl vždy střídmou cestou ke každodennímu cestování se sklony k mírnému sportování. Teď už to tak úplně neplatí.

3.  3.  2021 | Vladimír Kadera | 26 příspěvků
TEST Hyundai Tucson 1.6 CRDi MHEV 4x4: Nové pořádky bez prokletí

Hyundai Tucson 1.6 CRDi MHEV 4x4

Konzervativní crossover se nám proměnil ve výrazný designový povoz, který neumí nebudit emoce. Vyplatila se mu sázka na odvahu?

28.  2.  2021 | Richard Herbich | 34 příspěvků