Výroba Fiatu Stilo nekončí, jenom se stěhuje

Italská automobilka Fiat patří mezi ty, které se nerady zbavují „již zaplacených” modelů. Po ukončení prodejů na hlavních trzích putuje mnoho modelů do Jižní Ameriky, Afriky, nebo Asie. Stejný osud nyní potkal i model Stilo, který je v současnosti nahrazen novým Bravem.

Stilo se bude vyrábět v Brazílii a nabídne některé technologie, které byly Evropanům zapovězeny. Hlavní změnou bude nasazení modifikovaného motoru 1,8 8V o výkonu 82 kW (112 k), který je schopen spalovat i E85, které je v jihoamerických státech nesmírně rozšířené. Pokud načepujete tento typ paliva, pak můžete očekávat výkon dokonce 84 kW (114 k).

Po přepočtu vás tento vůz přijde na zhruba 650 000 Kč, což je poměrně vysoká částka, ale s ohledem na poměrně bohatou výbavu to není tak hrozné. Již ve standardu ve Stilu naleznete tempomat, automatickou klimatizaci, navigaci, el.ovládaná okna a zrcátka, 17" hliníková kola, rádio s CD a MP3 a další.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Současné Stilo je nedoceněné auto

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků