Výroba Dacie stojí, zaměstnanci stávkují

Do časově neomezené stávky vstoupila drtivá část zaměstnanců rumunské automobilky Dacia v závodu v Pitesti. Důvod je velmi prozaický. Zaměstnanci chtějí více peněz a chtějí také podíly na zisku. Za zaměstnanci stojí navíc odbory, které nehodlají ustoupit.

Vedení automobilky přitom nabídlo zvýšení mezd o zhruba 10 procent, což se odborům zdá málo, jelikož požaduji zvýšení mezd o téměř polovinu.

Pro automobilku je situace o to horší, že nebyl prozatím stanoven ani první termín schůzky obou stran a může se tak stát, že výroba bude stát i několik dnů či týdnů.

Je vidět, že rumunské odbory se rychle učí od svých západních „soudruhů” z jiných států EU a nebojí se použít krátkozraké vyděračské prostředky k získání vlastního, krátkodobého prospěchu.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků