Výroba Dacie stojí, zaměstnanci stávkují

Do časově neomezené stávky vstoupila drtivá část zaměstnanců rumunské automobilky Dacia v závodu v Pitesti. Důvod je velmi prozaický. Zaměstnanci chtějí více peněz a chtějí také podíly na zisku. Za zaměstnanci stojí navíc odbory, které nehodlají ustoupit.

Vedení automobilky přitom nabídlo zvýšení mezd o zhruba 10 procent, což se odborům zdá málo, jelikož požaduji zvýšení mezd o téměř polovinu.

Pro automobilku je situace o to horší, že nebyl prozatím stanoven ani první termín schůzky obou stran a může se tak stát, že výroba bude stát i několik dnů či týdnů.

Je vidět, že rumunské odbory se rychle učí od svých západních „soudruhů” z jiných států EU a nebojí se použít krátkozraké vyděračské prostředky k získání vlastního, krátkodobého prospěchu.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 42 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 67 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků