Výroba Audi RS4 nakonec nekončí, zatím

V sobotu jsme vám přinesli informace o možném konci výroby super sedanu Audi RS4. Informace, které vyšly z britského Autocaru, byly od počátku brány s velkou rezervou, protože nebyl jediný důvod pro ukončení výroby prodejně úspěšného modelu.

Nyní přišly informace přímo z automobilky Audi, které hovoří zcela jasně. Model Audi RS4 bude ve výrobě ještě celý příští rok a to i z toho důvodu, že ve Spojených státech má být tento vůz nabízen po dva roky a jelikož se tam objevil až v loňském roce, musí zůstat v nabídce i v roce letošním a v části roku následujícího.

Dle šéfa amerického zastoupení Audi je však takto krátký život v zájmu vozů RS. Ty byly vždy vrcholem daného modelu a nikdy se jich nevyrábělo velké množství. To má zaručit jakousi exkluzivitu, která je ovšem spíše přáním, než realitou.

V roce 2009 pak již žádné AUdi RS4 v nabídce nebude a tento model nahradí kupé RS5 s velmi podobnou technikou, ovšem jiným designem.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků