Výroba Audi RS4 nakonec nekončí, zatím

V sobotu jsme vám přinesli informace o možném konci výroby super sedanu Audi RS4. Informace, které vyšly z britského Autocaru, byly od počátku brány s velkou rezervou, protože nebyl jediný důvod pro ukončení výroby prodejně úspěšného modelu.

Nyní přišly informace přímo z automobilky Audi, které hovoří zcela jasně. Model Audi RS4 bude ve výrobě ještě celý příští rok a to i z toho důvodu, že ve Spojených státech má být tento vůz nabízen po dva roky a jelikož se tam objevil až v loňském roce, musí zůstat v nabídce i v roce letošním a v části roku následujícího.

Dle šéfa amerického zastoupení Audi je však takto krátký život v zájmu vozů RS. Ty byly vždy vrcholem daného modelu a nikdy se jich nevyrábělo velké množství. To má zaručit jakousi exkluzivitu, která je ovšem spíše přáním, než realitou.

V roce 2009 pak již žádné AUdi RS4 v nabídce nebude a tento model nahradí kupé RS5 s velmi podobnou technikou, ovšem jiným designem.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 2 příspěvky
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků