Výprodej u Fordu: Volvo možná koupí Volvo

Švédská automobilka Volvo, která od roku 1999 patří pod křídla koncernu Ford, je v současnosti na prodej. V některých periodikách se objevily spekulace, že výrobce osobních vozů by mohl koupit výrobce nákladních vozů AB Volvo.

Obě automobilky mají sice shodný název, ale tím veškeré příbuzenské vztahy končí. Po rozdělení a prodeji divize osobních vozů pod křídla Fordu skončila definitivně jakákoli spolupráce a od té doby jde každá firma svou cestou.

Zdroje hovoří o tom, že AB Volvo by koupilo Volvo ve spolupráci s francouzských Renaultem a vytvořili by tak společný podnik. Těmto informacím ovšem oponují analytické společnosti, které nevidí žádný logický důvod k takovému kroku. Společnost AB Volvo, která je druhým největším světovým výrobcem nákladních vozů, by tímto nákupem pro sebe nic nezískala. Výrobní portfolio je zcela jiné a o jakémkoli sdílení technologií by tak nemohla být řeč. Stejně špatně dopadl v prognózách i Renault, který není v této chvíli schopný koupit jinou automobilku, protože sám na tom není zrovna nejlépe.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků