Výprodej u Fordu: Volvo možná koupí Volvo

Švédská automobilka Volvo, která od roku 1999 patří pod křídla koncernu Ford, je v současnosti na prodej. V některých periodikách se objevily spekulace, že výrobce osobních vozů by mohl koupit výrobce nákladních vozů AB Volvo.

Obě automobilky mají sice shodný název, ale tím veškeré příbuzenské vztahy končí. Po rozdělení a prodeji divize osobních vozů pod křídla Fordu skončila definitivně jakákoli spolupráce a od té doby jde každá firma svou cestou.

Zdroje hovoří o tom, že AB Volvo by koupilo Volvo ve spolupráci s francouzských Renaultem a vytvořili by tak společný podnik. Těmto informacím ovšem oponují analytické společnosti, které nevidí žádný logický důvod k takovému kroku. Společnost AB Volvo, která je druhým největším světovým výrobcem nákladních vozů, by tímto nákupem pro sebe nic nezískala. Výrobní portfolio je zcela jiné a o jakémkoli sdílení technologií by tak nemohla být řeč. Stejně špatně dopadl v prognózách i Renault, který není v této chvíli schopný koupit jinou automobilku, protože sám na tom není zrovna nejlépe.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků