Výprodej u Fordu: Volvo možná koupí Volvo

Švédská automobilka Volvo, která od roku 1999 patří pod křídla koncernu Ford, je v současnosti na prodej. V některých periodikách se objevily spekulace, že výrobce osobních vozů by mohl koupit výrobce nákladních vozů AB Volvo.

Obě automobilky mají sice shodný název, ale tím veškeré příbuzenské vztahy končí. Po rozdělení a prodeji divize osobních vozů pod křídla Fordu skončila definitivně jakákoli spolupráce a od té doby jde každá firma svou cestou.

Zdroje hovoří o tom, že AB Volvo by koupilo Volvo ve spolupráci s francouzských Renaultem a vytvořili by tak společný podnik. Těmto informacím ovšem oponují analytické společnosti, které nevidí žádný logický důvod k takovému kroku. Společnost AB Volvo, která je druhým největším světovým výrobcem nákladních vozů, by tímto nákupem pro sebe nic nezískala. Výrobní portfolio je zcela jiné a o jakémkoli sdílení technologií by tak nemohla být řeč. Stejně špatně dopadl v prognózách i Renault, který není v této chvíli schopný koupit jinou automobilku, protože sám na tom není zrovna nejlépe.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků