Výprodej u Fordu: Volvo možná koupí Volvo

Švédská automobilka Volvo, která od roku 1999 patří pod křídla koncernu Ford, je v současnosti na prodej. V některých periodikách se objevily spekulace, že výrobce osobních vozů by mohl koupit výrobce nákladních vozů AB Volvo.

Obě automobilky mají sice shodný název, ale tím veškeré příbuzenské vztahy končí. Po rozdělení a prodeji divize osobních vozů pod křídla Fordu skončila definitivně jakákoli spolupráce a od té doby jde každá firma svou cestou.

Zdroje hovoří o tom, že AB Volvo by koupilo Volvo ve spolupráci s francouzských Renaultem a vytvořili by tak společný podnik. Těmto informacím ovšem oponují analytické společnosti, které nevidí žádný logický důvod k takovému kroku. Společnost AB Volvo, která je druhým největším světovým výrobcem nákladních vozů, by tímto nákupem pro sebe nic nezískala. Výrobní portfolio je zcela jiné a o jakémkoli sdílení technologií by tak nemohla být řeč. Stejně špatně dopadl v prognózách i Renault, který není v této chvíli schopný koupit jinou automobilku, protože sám na tom není zrovna nejlépe.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků