Vyprodáno, hlásí GMC. Rezervační seznam pro nový Hummer byl plný během hodiny

Netrvalo dlouho a GMC oznamuje, že rezervace na jeho zaváděcí edici elektrického Hummeru SUV dosáhly vrcholu.

Nová SUV varianta elektrického Hummeru od GMC se nám představila teprve na začátku týdne, už nyní však automobilka hlásí, že pro zaváděcí verzi Edition 1 dosáhla kapacity rezervací. Přesněji si zájemci o novinku rozebrali všechny dostupné rezervační sloty během pouhé hodiny. Podobně jako pick-up představený loni se tedy i SUV verze Hummeru setkává s velkým zájmem.

I takto může vypadat hybridní Bentayga. Bentley ukazuje schopnosti divize Mulliner

I takto může vypadat hybridní Bentayga. Bentley ukazuje schopnosti divize Mulliner

GMC nicméně neupřesňuje, kolik vozů Edition 1 bylo pro rezervaci dostupných. Mohly jich být tedy stovky nebo i tisícovky. V každém případě stačilo zájemcům uložit vratnou zálohu ve výši 100 dolarů (asi 2200 Kč) a své jméno v seznamu měli zajištěné. Automobilka tak využívá strategie, která je tolik známá pro kalifornskou Teslu.

Škoda Enyaq 80 iV vs. Volkswagen ID.4 Max: Svérázní na pohled, stejní za jízdy

Škoda Enyaq 80 iV vs. Volkswagen ID.4 Max: Svérázní na pohled, stejní za jízdy

V tomto případě má ale plán nízké zálohy za rezervaci nového vozu i případná negativa. Podobně jako u nových vozů Tesly, taky na nový Hummer EV SUV si zájemci pár let počkají. Zatímco pick-up má k prvním zákazníkům dorazit nejdříve na podzim letošního roku, nové SUV se chystá až pro rok 2023. Očekává se tedy, že některé držitele rezervací přestane čekání bavit nebo si jednoduše svou koupi rozmyslí.

Šílený Nissan Patrol Nismo stále žije! Po omlazení si drží atmosférický V8 a 428 koní

Šílený Nissan Patrol Nismo stále žije! Po omlazení si drží atmosférický V8 a 428 koní

Startovní cenovka pro Hummer EV SUV Edition 1 je 105.595 dolarů (asi 2,3 milionu korun). Za tuto cenu dostanou zájemci tři elektromotory o systémovém výkonu 610 kW (830 koní) a vlastně veškerou potřebnou výbavu včetně terénního paketu Extreme Offroad.

Hummer

Hummer je značka terénních automobilů, která vznikla v roce 1992 výrobou civilních verzí vojenských vozidel M998 Humvee. Hummer patří do skupiny General Motors. Po finančních problémech byla v roce 2010 produkce těchto automobilů ukončena. V roce 2021 se Hummer vrací do výroby pod značkou GMC jako čistě elektrický pick-up.

Hummer H1 • Hummer H2 • Hummer H3 • GMC Hummer EV

TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG R-Line Variant: Nejlepší jízda na trhu?

VW Golf 1.5 eTSI DSG R-Line Variant

Volkswagen Golf Variant prodělal mezigeneračně více změn, než se může na první pohled zdát. Vyzkoušeli jsme sportovněji střiženou verzi R-Line se 150koňovým turbobenzinem a popravdě toho není moc ke kritizování.

včera | Jan Mička
TEST Citroën C4 1.5 BlueHDi EAT8: Originál, kapitola druhá

Citroën C4 1.5 BlueHDi EAT8

Nová generace C4 zcela odhodila zátěž minulosti a přichází s vlastním odlišným pojetím kompaktního hatchbacku. Novoty jsou v tomto případě vítané.

11.  4.  2021 | Richard Herbich | 12 příspěvků
S Audi e-tron GT quattro poprvé v Česku: Zlato, dneska se radši nemaluj

Audi e-tron GT quattro

V rámci přivítání žhavé novinky na českém trhu nás české zastoupení Audi pozvalo na první projížďku s modelem e-tron GT. Vzali jsme si základní specifikaci.

8.  4.  2021 | Vladimír Kadera