7
Fotogalerie

Vypadá nádherně, ale prohnete se. Restomod HWA EVO oživí legendu z 90. let

A máme tady další restomod. Tenhle už jste sice možná viděli, ale teď půjde do aukce první kousek. A rozhodně nebude levný.

Aukce RM Sotheby's chystá položky na červencovou akci v lázeňském městě Tegernsee a jedna položka za očekávaných 700 až 900 tisíc eur opravdu přitáhla naše oko. Jedná se totiž o Mercedes-Benz 190E, ale samozřejmě ne ledajaký. I závodní verze totiž bezpečně koupíte pod tři sta tisíc eur, takže co je na tomhle konkrétním kusu speciálního?

Jedná se o restomod, který nese název HWA Evo a odkazuje na Mercedes-Benz 190E 2.5-16V Evolution II z roku 1990. HWA znamená Hans Werner Aufrecht. To jméno znáte, pokud se o Mercedes-Benz zajímáte. Aufrecht byl totiž jedním ze zakladatelů AMG. Když AMG spadlo pod Mercedes-Benz, použil Aubrecht své iniciály pro jméno závodního týmu HWA Team a dovedl Mercedes-AMG do DTM.

Nová dílna HWA slouží k uctění těchto úspěchů, ale také jako výrobna něčeho skutečně unikátního. Produkt společnosti je restomod par excellence, je zapotřebí mít původní vozidlo jako dárce, které je oholeno až na šasi. To se následně vyčistí, vylepší a osadí novými technologiemi včetně motoru V6 se dvěma turbodmychadly.

Motor má objem 3,0 litru a produkuje výkon 331 kW (450 koní). Motor splňuje normu Euro 6 a disponuje suchým mazáním. Maximum točivého momentu je 550 N.m. V HWA mají s velmi výkonnými a schopnými vozy bohaté zkušenosti. Ostatně vozy Mercedes-Benz CLK-DTM AMG a Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series se vyráběly právě zde.

Restomodů má vzniknout celem 100 a první dodávky zákazníkům by měly proběhnout v příštím roce. Vůz na aukci by měl být s číslem šasi 0000. Uvidíme, na kolik si zájemci budou novinku během aukce cenit, nástřel je totiž velmi optimistický.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Doporučujeme

Články odjinud