Vynikající start značky Toyota do roku 2006

Toyota Motor Europe zaznamenala raketový start do roku 2006 – za první dva měsíce obdržela vysoký počet objednávek na nové modely Yaris, RAV4 a AYGO. Tyto výsledky naznačují, že je Toyota na dobré cestě k dosažení plánovaného cíle prodat v roce 2006 v Evropě více než 1 milion vozů.

Velká poptávka je především po novém modelu Toyota Yaris. Ačkoliv byl tento automobil uveden na trh teprve v prosinci minulého roku, doposud si jej objednalo 60 000 zákazníků, což je příslibem ročního prodeje, který by se měl blížit hranici 260 000 vozů.

 

Od začátku ledna přišlo 20 000 objednávek na nový model RAV4, přestože jeho prodej byl skutečně zahájen až v polovině února. Cílem je v letošním roce prodat 100 000 vozů RAV4.

 

Nové AYGO, uvedené na trh v druhé polovině loňského roku, si již upevnilo svoji pozici v novém segmentu trhu pro značku Toyota. Doposud si jej objednalo 40 000 zákazníků, z nichž si většina kupuje vůz značky Toyota vůbec poprvé.

 

Andrea Formica, viceprezident pro prodej a marketing společnosti Toyota Motor Europe, k tomu dodává: „Pro značku Toyota je to na evropském kontinentu vynikající start do nového roku, který jen potvrzuje zájem zákazníků o naše nové produkty. Předpokládáme, že naším bestsellerem bude letos nový Yaris a jsme obzvlášť potěšeni, jak velký ohlas má mezi zákazníky motor 1,3 VVT-i, který  se bude podílet na celkových prodejích téměř 50 %. Úspěch modelu AYGO ukazuje, že se Toyotě úspěšně podařilo navázat kontakt s mladými zákazníky. Jsme také potěšeni tím, že si čtvrtina kupců modelů RAV4 vybírá vlajkovou loď řady vybavenou motorem D-4D 180 Clean Power.“

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 12 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků