Vynikající start značky Toyota do roku 2006

Toyota Motor Europe zaznamenala raketový start do roku 2006 – za první dva měsíce obdržela vysoký počet objednávek na nové modely Yaris, RAV4 a AYGO. Tyto výsledky naznačují, že je Toyota na dobré cestě k dosažení plánovaného cíle prodat v roce 2006 v Evropě více než 1 milion vozů.

Velká poptávka je především po novém modelu Toyota Yaris. Ačkoliv byl tento automobil uveden na trh teprve v prosinci minulého roku, doposud si jej objednalo 60 000 zákazníků, což je příslibem ročního prodeje, který by se měl blížit hranici 260 000 vozů.

 

Od začátku ledna přišlo 20 000 objednávek na nový model RAV4, přestože jeho prodej byl skutečně zahájen až v polovině února. Cílem je v letošním roce prodat 100 000 vozů RAV4.

 

Nové AYGO, uvedené na trh v druhé polovině loňského roku, si již upevnilo svoji pozici v novém segmentu trhu pro značku Toyota. Doposud si jej objednalo 40 000 zákazníků, z nichž si většina kupuje vůz značky Toyota vůbec poprvé.

 

Andrea Formica, viceprezident pro prodej a marketing společnosti Toyota Motor Europe, k tomu dodává: „Pro značku Toyota je to na evropském kontinentu vynikající start do nového roku, který jen potvrzuje zájem zákazníků o naše nové produkty. Předpokládáme, že naším bestsellerem bude letos nový Yaris a jsme obzvlášť potěšeni, jak velký ohlas má mezi zákazníky motor 1,3 VVT-i, který  se bude podílet na celkových prodejích téměř 50 %. Úspěch modelu AYGO ukazuje, že se Toyotě úspěšně podařilo navázat kontakt s mladými zákazníky. Jsme také potěšeni tím, že si čtvrtina kupců modelů RAV4 vybírá vlajkovou loď řady vybavenou motorem D-4D 180 Clean Power.“

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků