Výměna starých řidičáků už jen za poplatek

Do konce ledna si měli všichni majitelé řidičských průkazů vydaných mezi lety 1964 až 1993 vyměnit tyto průkazy za nové. Dle ministerstva tak neučinilo více než půl milionu řidičů, kterým tak nyní hrozí při jízdě pokuta až dva tisíce.

Z celkového počtu nevyměněných řidičáků je ovšem značná část od řidičů, kteří již za volant neusednou a to pro svůj věk. Tito řidiči prý tvoří přes sedmdesát pět procent lidí, kteří si řidičák nevyměnili. Značnou část řidičáků vlastní také lidé, kteří si jej sice udělali, věk jim řízení nekomplikuje, ale řídit nikdy nebudou, protože si jej udělali jen z jakési povinnosti a po ukončení autoškoly již za volant nikdy neusedli.

Zbylá část, kterou příslušné orgány odhadují na cca 10 procent, tvoří pak řidiči, kteří buď zapoměli, nebo se na výměnu jednoduše vykašlali. Ti nyní zaplatí za výměnu 50 korun.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků