Výměna starých řidičáků už jen za poplatek

Do konce ledna si měli všichni majitelé řidičských průkazů vydaných mezi lety 1964 až 1993 vyměnit tyto průkazy za nové. Dle ministerstva tak neučinilo více než půl milionu řidičů, kterým tak nyní hrozí při jízdě pokuta až dva tisíce.

Z celkového počtu nevyměněných řidičáků je ovšem značná část od řidičů, kteří již za volant neusednou a to pro svůj věk. Tito řidiči prý tvoří přes sedmdesát pět procent lidí, kteří si řidičák nevyměnili. Značnou část řidičáků vlastní také lidé, kteří si jej sice udělali, věk jim řízení nekomplikuje, ale řídit nikdy nebudou, protože si jej udělali jen z jakési povinnosti a po ukončení autoškoly již za volant nikdy neusedli.

Zbylá část, kterou příslušné orgány odhadují na cca 10 procent, tvoří pak řidiči, kteří buď zapoměli, nebo se na výměnu jednoduše vykašlali. Ti nyní zaplatí za výměnu 50 korun.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků