Výměna starých řidičáků už jen za poplatek

Do konce ledna si měli všichni majitelé řidičských průkazů vydaných mezi lety 1964 až 1993 vyměnit tyto průkazy za nové. Dle ministerstva tak neučinilo více než půl milionu řidičů, kterým tak nyní hrozí při jízdě pokuta až dva tisíce.

Z celkového počtu nevyměněných řidičáků je ovšem značná část od řidičů, kteří již za volant neusednou a to pro svůj věk. Tito řidiči prý tvoří přes sedmdesát pět procent lidí, kteří si řidičák nevyměnili. Značnou část řidičáků vlastní také lidé, kteří si jej sice udělali, věk jim řízení nekomplikuje, ale řídit nikdy nebudou, protože si jej udělali jen z jakési povinnosti a po ukončení autoškoly již za volant nikdy neusedli.

Zbylá část, kterou příslušné orgány odhadují na cca 10 procent, tvoří pak řidiči, kteří buď zapoměli, nebo se na výměnu jednoduše vykašlali. Ti nyní zaplatí za výměnu 50 korun.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

včera | Milan Lažanský
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků