Výměna starých řidičáků už jen za poplatek

Do konce ledna si měli všichni majitelé řidičských průkazů vydaných mezi lety 1964 až 1993 vyměnit tyto průkazy za nové. Dle ministerstva tak neučinilo více než půl milionu řidičů, kterým tak nyní hrozí při jízdě pokuta až dva tisíce.

Z celkového počtu nevyměněných řidičáků je ovšem značná část od řidičů, kteří již za volant neusednou a to pro svůj věk. Tito řidiči prý tvoří přes sedmdesát pět procent lidí, kteří si řidičák nevyměnili. Značnou část řidičáků vlastní také lidé, kteří si jej sice udělali, věk jim řízení nekomplikuje, ale řídit nikdy nebudou, protože si jej udělali jen z jakési povinnosti a po ukončení autoškoly již za volant nikdy neusedli.

Zbylá část, kterou příslušné orgány odhadují na cca 10 procent, tvoří pak řidiči, kteří buď zapoměli, nebo se na výměnu jednoduše vykašlali. Ti nyní zaplatí za výměnu 50 korun.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 49 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků