Letos propadne skoro milion řidičských průkazů. Není mezi nimi i ten váš?

Téměř deset procent populace České republiky letos bude mít, nebo už má, propadlý řidičský průkaz.

V letošním roce končí platnost více než 850 tisíc řidičských průkazů. Informaci zveřejnilo ministerstvo dopravy. Z roku 2019 jich pak zbývá ještě necelých 100 tisíc s prošlou platností. Co udělat proto, aby se řidičáky nezměnily v bezvýznamné kartičky?

Česko je vrakoviště Evropy. Nad stavem dovážených ojetin zůstává rozum stát

Česko je vrakoviště Evropy. Nad stavem dovážených ojetin zůstává rozum stát

Pokud patříte mezi motoristy, kterým končí platnost řidičáku, není nic jednoduššího, než se zastavit na jakémkoliv úřadě s rozšířenou působností, kde vám řidičák zdarma vymění. Vedle řidičského průkazu si nezapomeňte přinést i průkaz totožnosti. Papírovou fotografii nechejte ale doma, vyfotí vás na místě. O výměnu si můžete zažádat i tři měsíce před koncem platnosti stávajícího průkazu.

Nový řidičský průkaz vám bude vydán do dvaceti pracovních dnů, nebo do pěti dnů při zaplacení správního poplatku 700 Kč. Pokud je ovšem výměna spojena se změnou údajů v řidičském průkazu, podléhá výměna správnímu poplatku 200 Kč.

Vladimír Kremlík končí ve funkci ministra dopravy! Vaz mu zlomily dálniční známky

Vladimír Kremlík končí ve funkci ministra dopravy! Vaz mu zlomily dálniční známky

Konec platnosti řidičského průkazu najdete na jeho přední straně, konkrétně v kolonce 4b. V případě, že za volant automobilu sednete s propadlým průkazem, hrozí vám pokuta od výše 2000 korun. S výměnou rozhodně neotálejte, při nedostavení se včas vám hrozí pokuta. Mezi nejvytíženější kraje patří Středočeský, Jihočeský a Hlavní město Praha.

TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

včera | Jan Mička | 48 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků