Vylepšená Toyota Highlander má české ceny. Lehce zdražila, ale za ty bonusy jí to rádi odpustíme

Vrcholné hybridní SUV japonské automobilky již má český ceník po modernizaci. Ano, je dražší, ale cenou pořád v normě.

Toyota Highlander se na našem trhu sotva rozkoukala a už dostává meziroční modelovou péči, která přinesla několik drobných změn. Nyní už máme k dispozici také český ceník. Vůz začíná na částce 1.450.000 Kč ve výbavě Comfort, což je oproti předchozí verzi zdražení o 51.000 Kč. Druhou výbavou je Prestige za 1.630.000 Kč a nejvyšší verze Executive stojí 1.880.000 Kč. Zde už vidíme zdražíme o 80.000 Kč.

Metalické laky pro Toyotu Highlander jsou bez příplatku, a to včetně nové cypřišově zelené barvě v nabídce. Připlácíte když tak jen za perleťový lak, a to 22.500 Kč. Nové béžové a okrové čalounění jsou vyhraněné výbavě Executive, stejně jako 20palcová kola v černém provedení s pneumatikami 235/55. Standardně jezdí Highlander na osmnáctkách a má čalounění umělou kůží.

Hlavním tahounem modernizace však nemá být barva ani kůže, ale nová multimédia s 12,3palcovou obrazovkou, jemnou grafikou, palubním asistentem v češtině a cloudovou navigací. Přepracovaný byl také přístrojový štít, který má nyní podobu 12,3palcové obrazovky s několika možnostmi zobrazení.

Motor pro nás zůstává stejný, tedy 2.5 Hybrid Dynamic Force s převodovkou e-CVT a pohonem všech kol AWD-i. Kombinovaný výkon ústrojí činí 248 koní a vůz tak zrychlí z 0 na 100 km/h za 8,3 sekundy a dosáhne maximální rychlosti 180 km/h. Dovolí vám také maximální hmotnost brzděného přívěsu 2000 kg.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Diskuze (28) Další článek: VW se spalovacích motorů nevzdává! Nový čtyřválec je lepší jen v detailech, ale s elektromotorem dají až 272 koní

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz