Vylepšená Lada 4x4 přijela do ČR. Stále žije, emise splňuje, uvnitř si polepšila

Už také na český trh přichází vylepšená verze klasického off-roadu od Lady.

Modernizace dříve pojmenované Nivy, nyní už pouze Lady 4x4, se světu ukázala na konci minulého roku. Teď už konečně přijíždí první kusy vylepšeného off-roadu do Česka a brněnský prodejce ruských vozů CanoCar nám poskytuje další fotky novinky a ještě detailněji shrnuje všechny důležité změny.

Zvenku je Lada 4x4 stále tou líbivou krabicí, která je dostupná s třídveřovou nebo praktičtější pětidveřovou karoserií, a to ve variantách Classic a Urban. V terénu ještě schopnější verze Bronto se v modernizovaném provedení objeví později. Na exteriérovém designu přitom najdete u aktualizované „Nivy“ jen pár maličkostí.

Nový je design 16palcových litých kol pro verzi Classic s paketem Luxe, varianta Urban (s plastovými nárazníky) dostala přední mlhovky a pětidveřový model má nový typ zrcátek s hranatějším tvarem, který se před dvěma lety objevil už na třídveřové verzi. Více novinek najdete především uvnitř modelu.

O motor však nejde. Ten prošel jen minimem nezbytných změn. Nadále se jedná o atmosférický čtyřválec o objemu 1,7 litru a výkonu 61 kW (83 koní), který ovšem splňuje poslední emisní normu a jeho kombinovaná spotřeba čítá 10,3 l/100 km. Systém ryze mechanického pohonu všech kol ovládaný dvojicí pák zůstává beze změn.

Kde novější Lada 4x4 prokoukla je hlavně v interiéru, který dostal novou palubní desku s modernějšími ovladači převzatými z modelu Lada Priora 2. Přístrojovému štítu nechybí palubní počítač od aliančního partnera Renault, ventilace a klimatizace se pak nově ovládají otočnými ovladači. Větrák má čtyři rychlosti místo stávajících dvou a je tišší, přibyly výdechy vedoucí vzduch na nohy.

Dále stačí zmínit nové otočné ovladače světel vlevo pod volantem, přihrádka před spolujezdcem je větší a dělená na dvě části, stropní osvětlení používá LED diody, s prodejem v EU je nutností bezpečnostní systém eCall, vepředu jsou nyní umístěny dvě 12V zásuvky, přední sedadla mají nové čalounění a přepracovaný robustnější systém nastavování sklonu, přičemž obložení sloupků čelního okna se nově obejde bez viditelných šroubů.

CanoCar uvádí, že v ČR jsou už první zákaznická auta, která se chystají na předání. Na třídveřovou variantu si v závislosti na kurzu rublu připravte kolem 307.000 Kč bez daně, na pětidveřovou pak zhruba 322.000 Kč bez daně.

Lada

Lada je značka ruského výrobce AvtoVAZ, dnes jediná. Vznikla v roce 1970 a byla velmi populární v celém sovětském bloku.

AvtoVAZ je od roku 2008 součástí skupiny Renault-Nissan-Lada a Lada je v Rusku stále nejoblíbenější značkou.

Lada Niva • Lada 4x4 • Lada Vesta Cross

Diskuze (19) Další článek: Svolávací akce Volva je obří ironie. 2,2 milionu aut musí do servisu kvůli pásům

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,