Vylepšená Lada 4x4 přijela do ČR. Stále žije, emise splňuje, uvnitř si polepšila

Už také na český trh přichází vylepšená verze klasického off-roadu od Lady.

Modernizace dříve pojmenované Nivy, nyní už pouze Lady 4x4, se světu ukázala na konci minulého roku. Teď už konečně přijíždí první kusy vylepšeného off-roadu do Česka a brněnský prodejce ruských vozů CanoCar nám poskytuje další fotky novinky a ještě detailněji shrnuje všechny důležité změny.

Na tuto Dacii Duster si v ČR vyděláme za 8 měsíců. Minimální výbava je jí výhodou

Na tuto Dacii Duster si v ČR vyděláme za 8 měsíců. Minimální výbava je jí výhodou

Zvenku je Lada 4x4 stále tou líbivou krabicí, která je dostupná s třídveřovou nebo praktičtější pětidveřovou karoserií, a to ve variantách Classic a Urban. V terénu ještě schopnější verze Bronto se v modernizovaném provedení objeví později. Na exteriérovém designu přitom najdete u aktualizované „Nivy“ jen pár maličkostí.

Nový je design 16palcových litých kol pro verzi Classic s paketem Luxe, varianta Urban (s plastovými nárazníky) dostala přední mlhovky a pětidveřový model má nový typ zrcátek s hranatějším tvarem, který se před dvěma lety objevil už na třídveřové verzi. Více novinek najdete především uvnitř modelu.

Ineos Grenadier na prvních fotografiích. Tohle bude záležitost pro nadšence

Ineos Grenadier na prvních fotografiích. Tohle bude záležitost pro nadšence

O motor však nejde. Ten prošel jen minimem nezbytných změn. Nadále se jedná o atmosférický čtyřválec o objemu 1,7 litru a výkonu 61 kW (83 koní), který ovšem splňuje poslední emisní normu a jeho kombinovaná spotřeba čítá 10,3 l/100 km. Systém ryze mechanického pohonu všech kol ovládaný dvojicí pák zůstává beze změn.

Kde novější Lada 4x4 prokoukla je hlavně v interiéru, který dostal novou palubní desku s modernějšími ovladači převzatými z modelu Lada Priora 2. Přístrojovému štítu nechybí palubní počítač od aliančního partnera Renault, ventilace a klimatizace se pak nově ovládají otočnými ovladači. Větrák má čtyři rychlosti místo stávajících dvou a je tišší, přibyly výdechy vedoucí vzduch na nohy.

Land Rover téměř očesal nový Defender. Vytvořil tak nejvšestrannější verzi vůbec

Land Rover téměř očesal nový Defender. Vytvořil tak nejvšestrannější verzi vůbec

Dále stačí zmínit nové otočné ovladače světel vlevo pod volantem, přihrádka před spolujezdcem je větší a dělená na dvě části, stropní osvětlení používá LED diody, s prodejem v EU je nutností bezpečnostní systém eCall, vepředu jsou nyní umístěny dvě 12V zásuvky, přední sedadla mají nové čalounění a přepracovaný robustnější systém nastavování sklonu, přičemž obložení sloupků čelního okna se nově obejde bez viditelných šroubů.

CanoCar uvádí, že v ČR jsou už první zákaznická auta, která se chystají na předání. Na třídveřovou variantu si v závislosti na kurzu rublu připravte kolem 307.000 Kč bez daně, na pětidveřovou pak zhruba 322.000 Kč bez daně.

Lada

Lada je značka ruského výrobce AvtoVAZ, dnes jediná. Vznikla v roce 1970 a byla velmi populární v celém sovětském bloku.

AvtoVAZ je od roku 2008 součástí skupiny Renault-Nissan-Lada a Lada je v Rusku stále nejoblíbenější značkou.

Lada Niva • Lada 4x4 • Lada Vesta Cross

TEST VW Arteon Shooting Brake 2.0 TDI DSG R-Line: Styl a komfort především

VW Arteon SB 2.0 TDI/147 kW

Že model Arteon dorazí také v provedení kombi, Volkswagen oficiálně potvrdil až loni v červnu. Shooting Brake působí takřka dokonale, ale je takový i ve skutečnosti?

17.  1.  2021 | Jan Mička | 50 příspěvků
TEST Subaru BRZ Final Edition: Devět let nás učilo tlačit na pilu. Teď už naposledy

Subaru BRZ Final Edition

Subaru již devátým rokem připomíná, že teď je ten správný čas na pořízení řidičského kupé za hodně dobré peníze. Kdo i letos zaváhá, nejspíš bude mít na nějakou dobu smůlu.

13.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
TEST Audi e-tron 55 quattro Sportback: Tichý a hodně nápadný žrout elektřiny

Audi e-tron 55 quattro SB

Audi e-tron jsme tu měli už předloni. Tenkrát jsme s ním vyrazili do Rakouska a zažili pár neočekávaných dobrodružství. Dnes tu máme elegantnější verzi Sportback. Do žádných akcích se ale nehrneme, mrkneme na jeho schopnosti hezky v domácích podmínkách.

10.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 118 příspěvků