Výkonná Mazda 3 s turbomotorem a 4x4 se ukazuje světu. Nechejte si zajít chuť

Dřívější informace se potvrzují a silnější Mazda 3 přichází na svět. Nejprve ale na trhu Mexika…

Velice pravděpodobně koukáme na něco, co ani v Evropě nebudeme mít. Po uniklých informacích amerických dealerů, kteří očekávali příchod Mazdy 3 se silným turbomotorem, se nyní hatchback s touto motorizací poprvé ukazuje světu. Nejde však o americký debut, ale představení zájemcům v Mexiku.

Mazda představila nový pick-up BT-50. Tak pěknou tvářičku snad ani nejde umazat

Mazda představila nový pick-up BT-50. Tak pěknou tvářičku snad ani nejde umazat

Stejnou specifikaci nicméně očekávají právě i na trhu USA, kdežto pod regule EU se výkonný motor „trojky“ zřejmě nevejde. Mluvíme o turbem přeplňovaném 2,5litrovém čtyřválci SKYACTIV-G, který produkuje 227 koní (167 kW) a 420 N.m točivého momentu. Japonský hatchback ho přitom dostává výhradně ve spojení s pohonem všech kol a šestistupňovým automatem.

Ostatně na americkém trhu je tento motor Mazdy dostupný už v sedanu 6 nebo SUV CX-5 a CX-9, ač ve výkonnějším naladění. Jak už bylo přitom zmíněno dříve, o ostrou variantu „trojky“ se prostě nejedná a Mazda práce na hot hatchi v minulosti zamítla. Turbomotor tedy zajišťuje pouze novou vrcholnou specifikaci Mazdy 3 bez žádných příkras.

S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

No, vlastně částečně. Nejsilnější motor totiž v mexické nabídce pochopitelně doprovází i slušná výbava ve formě černých 18palcových kol, LED světlometů, audiosystému Bose s 12 reproduktory nebo elektrické panoramatické střechy.

Do prodeje v Mexiku zamíří výkonná Mazda 3 od 20. července. Stejné vnitřnosti se poté očekávají pro modelový rok 2021 i pod kapotou sedanu 3.

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

včera | Michal Dokoupil | 57 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků