Výkon nad zlato? Manhart vyladili Mercedes-AMG E 63 na 809 koní

Německé ladiče známe spíše díky jejich úpravám BMW, ale poradit si umí i s Mercedesem. Co říkáte na porci síly hodnou supersportu?

Pokud se chystáte zahodit svůj předfaceliftový Mercedes-AMG E 63 do starého železa, počkejte ještě chvíli. Můžete ho nechat vyladit na skvělé parametry. Němečtí tuneři Manhart vyměnili turbodmychadla, mezichladič, plnicí potrubí a výfukový systém a aby vše ladilo, čtyřlitrový osmiválec dostal novou mapu. Výsledkem je 595 kW (809 k) a 1070 Nm točivého momentu.

Mercedes-AMG GT 63 S E Performance oficiálně: Stačí vám 843 koní a 1470 N.m?

Mercedes-AMG GT 63 S E Performance oficiálně: Stačí vám 843 koní a 1470 N.m?

Tuto hromadu výkonu krotí kompozitové kotouče, vpředu mají rozměry 405x38 milimetrů. Světlou výšku můžete zmenšit buď mechanicky, nebo díky speciálnímu softwaru v rozsahu až tří centimetrů. Pokud by vám tyto úpravy ještě nestačily, od Manhart může rychlé Éčko dostat tmavou přední mřížku, zlatavé polepy a kola v rozměru 10,5 na 21 palců.

AMG

AMG je německá společnost, která se zabývá závodními úpravami a sportovním tuningem vozů Mercedes-Benz. Společnost byla založena v roce 1967 dvojicí Hans Werner Aufrecht a Erhard Melcher. Většinou se značka uvádí jako Mercedes-AMG.

Mercedes-AMG GT Black Series • Mercedes-AMG GLB

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST VW Caddy Maxi California 2.0 TDI: Boží chatka na kolech za super peníze

VW Caddy Maxi California 2.0 TDI DSG

Základními lidskými potřebami je mít kde se vyspat, zůstat v teple a najíst se. S Californií to jde snadno a každý den jinde.

24.  10.  2021 | Richard Herbich | 16 příspěvků
Za volantem Chevrolet Corvette C1: Je to kousavá mrcha, nebo pohodlné GT?

Chevrolet Corvette C1

Chevrolet Corvette 1. generace je skutečná kráska. Po nastartování ale vymění něžnost za získání respektu širokého okolí. Je třeba se této nespoutané elegance bát?

23.  10.  2021 | Vladimír Kadera
TEST Mercedes-Benz EQA 250: Zlatíčko do zásuvky jen pro holky? Tak to pozor!

Mercedes-Benz EQA 250

Nejlevnější model rodiny EQ automobilky Mercedes-Benz působí spíše jako auto pro holky. Byla by ale škoda ho takhle povrchně škatulkovat. Obzvláště, když jeho vlastnosti ocení i chlapáci.

22.  10.  2021 | Jan Mička | 6 příspěvků