Vydána první mapa ČR pro automobilovou navigaci

Dlouhodobá spolupráce Central European Data Agency, a.s. (CEDA) s předním světovým producentem digitálních geografických dat, společností Tele Atlas, byla korunována vydáním prvního navigačního CD pro území České republiky. Díky podpoře Škoda Auto, která celý projekt iniciovala a podílela se na jeho financování, je v České republice, jako první zemi z oblasti Střední a Východní Evropy, nyní možné využít přednosti systému automobilové navigace pro vyhledání cesty a navádění k cíli.

Geografická databáze obsahuje 28 000 km silnic zahrnující hlavní silniční síť ČR (dálnice, silnice 1. třídy a vybrané silnice II. třídy) a podrobné uliční mapy Prahy a Mladé Boleslavi. Součástí je i soubor 14 000 tzv. zájmových bodů, které umožňují vyhledat centra všech administrativních obcí, čerpací stanice podél silniční sítě a také (v rámci Prahy a Mladé Boleslavi) 2002 restaurací, 350 hotelů a 1700 dalších služeb jako jsou zdravotnická zařízení a lékárny, kulturní zařízení (divadla, kina, muzea), pošty, policejní stanice, úřady, železniční stanice, obchodní centra, bankomaty, servisní a prodejní místa Škoda Auto.

Toto CD je k dispozici pro navigační přístroje Blaupunkt TravelPilot DX, kterými jsou vybavovány automobily Škoda všech modelových řad. V současné době je navigační CD distribuováno prostřednictvím autorizovaných prodejců Škoda-Auto. Od ledna 2003 bude možné zakoupit CD i u jiných prodejců. Navigační data, která jsou obsažena na navigačním CD, je možno rovněž využít v celé řadě dalších mapových a navigačních aplikací. Pro toto využití je společností CEDA nabízen produkt pod názvem Multinet. Produkt je distribuován v otevřených formátech dle standardu GDF (Geographic Data Files) a umožňuje využít podrobné informace o silniční síti v obecných aplikacích pro profesionální řešení dopravních úloh.

Společnost CEDA se podílela na tvorbě navigační mapy jako výhradní partner společnosti Tele Atlas pro dodávku podkladových dat z rozsáhlého portfolia podrobných a aktuálních mapových produktů, kterými disponuje. Rovněž zabezpečovala sběr dat v terénu vlastním týmem specialistů.

"Vydáním první verze práce na projektu podrobné navigační databáze ČR samozřejmě nekončí. Pokrytí navigačními daty se bude neustále rozšiřovat o podrobné mapy dalších měst a krajů v půlročních intervalech, takže ke konci roku 2003 bude zahrnuto území obývané více než polovinou obyvatel ČR. Stávající data budou samozřejmě aktualizována, také v půlročních intervalech." dodal RNDr. Jan Vodňanský, ředitel pro strategický rozvoj společnosti CEDA.

O společnosti CEDA

Společnost Central European Data Agency, a.s. (CEDA) byla založena počátkem roku 2001. Jejím zakladateli jsou společnosti Kartografie Praha a P.F.art Brno. Firma CEDA vznikla za účelem pokrytí obchodních aktivit zakládajících společností na trhu s digitálními mapami a daty. Od svého založení se společnost opírá o dlouholeté zkušenosti svých pracovníků v oblasti jak kartografické tvorby, tak v oblasti řešení GIS a tvorby digitálních dat.

V současné době tvoří nabídku společnosti CEDA ucelený balík digitálních dat České republiky a map cca 600 měst a obcí. Součástí nabídky digitálních dat se stávají  i další mapové podklady evropských měst, států Evropy a světa. Velký důraz je kladen také na aktuálnost a přesnost nabízených digitálních dat.

Již mnoho řešení s úspěchem využívá digitálních dat z produkce společnosti CEDA. Na našich podkladech je provozován například úspěšný internetový portál mapy.atlas.cz či wapové služby mobilních operátorů. Mnoho dalších společností využívá digitální data dodávaná našimi partnery v nejrůznějších řešeních pro telekomunikace, dopravu, marketing nebo služby. 

Mimo hlavní nabídku digitálních dat se firma CEDA zaměřuje i na projekty, které vedou ke zpracování dalších mapových podkladů, případně doplnění stávajících dat.

Více informací se dozvíte: www.ceda.cz.

Další informace o navigačních mapách můžete rovněž nalézt na internetovém serveru firmy Tele Atlas (www.teleatlas.com) nebo na oficiálním Media Serveru Škoda Auto (media.skoda-auto.com).

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

včera | David Rusol | 28 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků