Vybrané názory jezdců na GP Španělska a krátké zprávy

Alonso: "Vyhrát před domácím publikem je něco úžasného." - M. Schumacher: "O výsledcích závodu bylo rozhodnuto po první části závodu." - Pětice automobilových výrobců sdružených v organizaci GPMA našla jednotný hlas s Berniem Ecclestoneem.
Vybrané názory jezdců na GP Španělska a krátké zprávy

Fernando Alonso (Renault/1. místo): "Vyhrát před domácím publikem je něco úžasného, prožívám řadu krásných emocí a ze závodu si budu pamatovat každý okamžik. V neděli ráno jsem se projel se španělským králem po okruhu v Renaultu Megane. Závod probíhal dobře, podařilo se mi odstartovat bez vážnějších problémů a během prvních kol jsem cítil, že vůz je perfektně nastaven. Obával jsem se Michaela a vůbec celého týmu Ferrari, během víkendu působili jako silný tým, ale v GP jsme byli rychlejší."

Michael Schumacher (Ferrari/2. místo): "O výsledcích závodu bylo rozhodnuto po první části závodu, Fernanda Alonsa by zastavila pouze porucha vozu. Renault nám vzal trochu toho štěstíčka a získal více bodů. Osm bodů je ale i tak dobrý výsledek – zatímco minulý týden jsem byl zklamaný, že jsem získal jen dva body navíc, tentokrát se mohu radovat, že je má ztráta pouze dva body. Máme před sebou ještě dlouho cestu a nezbývá, než zatnout zuby a začít opět vítězit."

Kimi Räikkönen (McLaren/5. místo): "Po dobrém startu jsem získal čtyři místa a poté závod probíhal celkem normálně, dle očekávání. Tento víkend jsme na Ferrari a Renault jednoduše neměli a před GP Monaka nás čeká velký kus práce, aby jsme rozdíl v rychlosti smazali."

Jenson Button (Honda/6. místo): "Po startu jsem se chvíli zdržel za Rubensem Barrichellem a Kimi mě poodjel. Vůz se choval skvěle a hodně jsem si závod užíval. Těším se na závod v Monaku, tam je vše jiné."

Nick Heidfeld (BMW/8. místo): "Před závodem v Barceloně jsme si stanovili cíle, které obsahovali být v kvalifikaci v první desítce a v závodě získat body. To se splnilo, proto jsem spokojen. Já za klíčový bod považuji předjetí Rubense, kdy jsem ho naštěstí předjel vnějškem první zatáčky – no, užíval jsem si to."

Ralf Schumacher (Toyota/nedojel): "Ve stáji Toyota nastupujeme na startovní rošt jako závodní jezdci, v závodu máme povolené jeden druhého předjíždět. To znamená, že se mohou v závodu dít věci, které se staly v Barceloně. Jarno mě dost brzdil, proto jsem se ho pokusil předjet. Bohužel to nevyšlo, ja si poškodil přední křídlo a všechny problémy vyvrcholily poškozením elektroniky a odstoupením ze závodu."

Krátké zprávy

V Barceloně došlo k významnému kroku o budoucnosti formule 1. Pětice automobilových výrobců sdružených v organizaci GPMA našla jednotný hlas s Berniem Ecclestoneem a zavázala se přijmout podobu mistrovství světa tak, jak ji předkládá FIA. Prvním týmem, který souhlas potvrdil písemně, je francouzský Renault. Prezident Renaultu F1, Alain Dassas, potvrdil, že francouzský tým bude soutěžit v královském motosportu minimálně do roku 2012.

***

Šéf týmu McLaren, Ron Dennis, a sportovní ředitel Mercedesu, Norbert Haug, připravují termín společné tiskové konference, na níž by měli dát jasnou odpověď na otázku, jak bude vypadat jejich tým v roce 2007. A to již velmi brzy, snad už v Monte Carlu. "Pevný plán pro rok 2007 je hotov, víme přesně, co chceme a budeme dělat." Stále se spekuluje, kdo bude doplní Fernanda Alonsa, který podepsal s McLarenem smlouvu na příští rok.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků