Výběr mýta zřejmě není tak efektivní

Stačil malý úskok stranou a výborné výsledky efektivity výběru mýta mají nemalé trhliny. Dle posledních měření to totiž vypadá, že efektivita výběru mýta je na úrovni 94 procent. Tedy o procento méně, než ukládají podmínky smlouvy se společností Kapsch. To tedy znamená, že rozdíl do požadovaných 95 procent by měl Kapsch doplatit ze svého státu.

Ředitel společnosti Kapsch tento výsledek odmítl a stále trvá na tom, že se efektivita pohybuje okolo 98 procent, tedy na úrovni z počátku roku.

Tento výsledek ukázaly audity z počátku roku a i další auditované výsledky vykazovaly podobnou efektivitu. Jenže až do nedávná auditor vždy firmu Kapsch informoval, na které bráně bude provádět měření, a tak nebyl problém zaměřit veškerou svou snahu na tyto vybrané brány.

V současnosti ovšem auditor již Kapsch neinformuje o tom, které brány využije k měření úspěšnosti výběru a ta rázem klesla o čtyři procenta. Možná je to jen shoda náhod, možná ne. Faktem je ale to, že od doby, co auditor neoznamuje, kde bude měřit, jde efektivita dolů...

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků