Výbava Fabií je stále chudší

Modelový rok 2003 znamenal pro Fabii nejen nové motory (motory dostupné dříve jen ve vyšších výbavách jsou v nabídce i pro výbavy nižší), ale také nepatrné „oholení“ standardní výbavy. Např. Fabia Comfort již nemá 6J" kola, ale jen 5J" stejně jako Classic. A kdo viděl Fabii na těchto hubených kolech, musí uznat, že to nevypadá zrovinka nejlépe. 6J" kola zůstávají pouze u motorizace 2.0 MPI 85 kW.

Již dříve přišel Comfort o lampičky nad zadními sedadly, přední mlhová světla nebo odkládací schránky pod sedadly - drobnosti, kterých si při koupi nevšimnete, ale které potěší. I výbava Elegance v průběhu časů přišla o některé prvky výbavy: vyhřívání předních sedaček či el. ovládání oken vzadu. Cena vozu však zůstala stejná, případně se o něco zvýšila.

Základní modely Fabie Fabia už zkrátka nejsou tak tak výhodnými koupěmi jako dřív.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků