Výbava Fabií je stále chudší

Modelový rok 2003 znamenal pro Fabii nejen nové motory (motory dostupné dříve jen ve vyšších výbavách jsou v nabídce i pro výbavy nižší), ale také nepatrné „oholení“ standardní výbavy. Např. Fabia Comfort již nemá 6J" kola, ale jen 5J" stejně jako Classic. A kdo viděl Fabii na těchto hubených kolech, musí uznat, že to nevypadá zrovinka nejlépe. 6J" kola zůstávají pouze u motorizace 2.0 MPI 85 kW.

Již dříve přišel Comfort o lampičky nad zadními sedadly, přední mlhová světla nebo odkládací schránky pod sedadly - drobnosti, kterých si při koupi nevšimnete, ale které potěší. I výbava Elegance v průběhu časů přišla o některé prvky výbavy: vyhřívání předních sedaček či el. ovládání oken vzadu. Cena vozu však zůstala stejná, případně se o něco zvýšila.

Základní modely Fabie Fabia už zkrátka nejsou tak tak výhodnými koupěmi jako dřív.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků