VW zveřejnil záběry z jízdy ID.R v Číně. Takovou rychlost si představíte jen stěží

Placatý elektrický speciál od Volkswagenu si nedávno připsal další rekord. Automobilka tak nyní zveřejňuje záběry z jízdy. A je to pořádný kalup!

Pikes Peak, Nordschleife, Goodwood a od září i takzvaná „Brána do nebes“, neboli čínská silnice Tianmen Shan Big Gate Road na úpatí hory Tianmen, nyní patří do seznamu míst, kde Volkswagen drží rekordní časy se svým elektrickým speciálem ID.R. A teď nám automobilka ukazuje kompletní záběry z jízdy.

Za volant příhodně červeného ID.R opět usedl francouzský pilot Romain Dumas, který v placatém elektromobilu ujel 10,906 km dlouhý úsek s 99 zatáčkami za 7 minut a 38,585 vteřiny. A tento čas zřejmě zůstane dlouhou dobu nepřekonán, jelikož ID.R a Dumas neměli od prvopočátku žádnou konkurenci. O měřenou jízdu na identickém úseku se totiž nikdo dosud nepokusil.

VW prý zvažuje prodej Lamborghini. Mohl by se víc zaměřit na domácí značky

VW prý zvažuje prodej Lamborghini. Mohl by se víc zaměřit na domácí značky

I když tedy Dumas závodil jen proti vlastnímu pudu sebezáchovy, konečná jízda vypadá opravdu hrdinsky. Čínskou silnici na hoře Tianmen lemují vysoké srázy, povrch zde není pro nekompromisní závodní speciál zrovna ideální a na některých místech dosahoval Dumas rychlosti až 230 km/h.

Stačí jen dodat, že Volkswagen ID.R pohání dvojice elektromotorů pro celkový výkon 500 kW (680 PS), jeho pohotovostní hmotnost čítá asi 1100 kg a akceleraci z nuly na 100 km/h zvládne za 2,25 vteřiny.   

Minitest Toyota Yaris GR-Sport Hybrid: Hvězdné války bez zvláštních efektů

Toyota Yaris GR Sport Hybrid

Naprosto skvělá Toyota Yaris GRMN vypadá jako helma bojovníka z Hvězdných válek a jízda je jako mezigalaktická bitva. Co když ale slavné sérii filmů vezmete speciální efekty?

dnes | Vladimír Kadera
Minitest Mazda 6 Wagon Skyactiv-D184 AT Revolution Top: Pohlazení po duši

Mazda 6 Wagon Skyactiv-D AT

Současná generace Mazdy 6 je tady s námi už od roku 2013. Její poslední facelift byl tak důsledný, že by se snad dalo hovořit o mezigenerační obměně, tyto úvahy si ale dnes odpustíme. Pojďme si místo toho popovídat o tom, proč je Mazda 6 stále prostě „jen“ moc, moc dobré auto.

19.  11.  2019 | Petr Schnagl | 69 příspěvků
Minitest BMW 440i xDrive Cabrio: Jízda s panem Dokonalým. Možná už naposledy

BMW 440i xDrive Cabrio

Kabriolety střední velikosti se už pomalu stávají ohroženým druhem. Buďme rádi za každého zástupce této dokonalé třídy!

16.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 14 příspěvků