VW vyšperkoval svůj nejhezčí model. Arteon R-Line Edition bude velká vzácnost

Šedého grand toureru z Německa vznikne pouze 250 kusů. Exkluzivita je tedy zaručena.

Volkswagen se pouští do dalšího broušení charakteru svých vozů a poodhaluje další designový potenciál skrytý v modelu Arteon limitovanou edicí R-Line Edition. Jasně, R-Line není nic nového, jde o vrcholnou výbavu, se kterou u nás Arteon koupíte od 1.007.900 Kč, ale o tom tohle auto není.

Důležité tady totiž je ono slůvko Edition, které jste už mohli vidět i u limitovaného Passatu. Jenomže zatímco Passatu R-Line Edition mělo vzniknout 2000 kusů, Arteon bude mnohem exkluzivnější. Volkswagen totiž v tiskové zprávě uvádí, že jich vyrobí jen 250. 

Nový VW Passat pro Ameriku má pořád starou platformu. Důvod je prostý

Nový VW Passat pro Ameriku má pořád starou platformu. Důvod je prostý

Všechny budou pokryté šedým lakem s kontrastními černými doplňky a černou střechou. O kontakt se silnicí se budou starat 20palcová kola Rosario, za které se u běžné výbavy R-Line připlácí 26.700 Kč. Stejná barevná nálada panuje i v interiéru. 

Vyhřívaná sedadla dostanete již ve standardu pokrytá příplatkovou kůži Nappa. Bez příplatku je i infotainment Discover Pro s navigací a digitální přístrojový štít, stejně jako systém kamer s rozhledem okolo celého auta.

TEST VW Arteon 2.0 TSI DSG 4Motion: Poslední funkční období

TEST VW Arteon 2.0 TSI DSG 4Motion: Poslední funkční období

Motorová paleta se oproti běžnému R-Line neliší. Zvolit můžete i úsporný turbodiesel 2.0 TDI s převodovkou DSG a příznivou udávanou spotřebou 4,6 l/100 km. Abyste ale naplno ocenili charakter vozu, bude to chtít „pomazlit“ plyn u benzinové verze 2.0 TSI o výkonu 272 koní a stovkou pod šest vteřin.

O úpravách podvozku se automobilka nezmiňuje, stejně jako u Passatu jde jen o kosmetické podtržení charakteru, který v případě Arteonu značí rozumně dostupný grand tourer. Adaptivní podvozek DCC je ale jistota. Cena je stanovena na 55.970 eur, tedy v přepočtu 1.415.000 Kč. První kousky dorazí k zákazníkům v únoru.

Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 70 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků
TEST Audi S8 TFSI quattro (420 kW): Lepší sportovní limuzína tu ještě nebyla!

Audi S8 TFSI quattro 420 kW

Specifikace testovacích automobilů se často vejdou na jeden papír velikosti A4. K testovanému Audi S8 bylo takových papírů 26.

19.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků