VW vylepšil modely na zemní plyn. Polo i Golf dostávají třetí nádrž na CNG

Volkswagen se rozhodl modernizovat své modely Polo a Golf TGI na zemní plyn. Nově tak varianty hatchbacků nabídnou ještě větší dojezd čistě na CNG.

Hlavní změnou v případě vylepšení hatchbacků na zemní plyn je u modelů Polo a Golf TGI zakomponování třetí nádrže na plyn. Nová nádrž je vyrobena z vysokopevnostní oceli se speciální povrchovou úpravou. V případě Pola TGI má třetí nádrž objem 16,5 litru, u Golfu pak zajistí dodatečných 23 litrů.  

Ve výsledku nyní Polo TGI pojme až 91,5 litru zemního plynu a nyní zajistí až o 60 kilometrů větší dojezd v režimu jízdy pouze na CNG. Celkově tak v případě metodiky měření WLTP dokáže na zemní plyn ujet až 368 kilometrů. Pod kapotou Pola se nachází litrový benzinový tříválec o výkonu 66 kW (90 koní).

Škoda se pohonu na CNG nevzdá. Bomby poputují i do Fabie či Karoqu!

Škoda se pohonu na CNG nevzdá. Bomby poputují i do Fabie či Karoqu!

Větší Golf TGI si poté vede o něco lépe než Polo. Nyní pojme až 115 litrů zemního plynu a nabídne dojezd podle WLTP až 422 kilometrů. Dojezd tak oproti staré verzi narostl o pořádných 80 km. V Golfu najdete nový přeplňovaný 1,5litrový čtyřválec TGI, který využívá Millerova cyklu spalování a produkuje 96 kW (130 koní).

Na úkor třetí nádrže na CNG pak byla standardní benzinová nádrž v Polu i Golfu ještě dále zmenšena. Její přesný objem však VW zatím neuvádí. Cenovky modernizovaných modelů na zemní plyn ještě nebyly zveřejněny.

Speciál: Alternativní pohony

K vývoji alternativních pohonů došlo kvůli ztenčujícím se zásobám ropy a problémům se znečištěním životního prostředí. V automobilovém průmyslu se v současnosti nejčastěji hovoří o pohonech na LPG, CNG, vodík a elektrický proud. Právě v posledních dvou zmíněných pohonech je podle odborníků budoucnost.

Přehled aut s pohonem na LPG Koupit auto na CNG?Auta na CNG: Jak dojedou daleko?Toyota Mirai na vodíkVW razí cenu elektroaut na minimumHyundai Nexo - SUV na vodíkRevoluční CNG-mild-hybrid Škoda do detailu

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

dnes | Michal Dokoupil | 49 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků