VW už vyrobil jeden milion Touaregů. Produkční milník oslavuje speciální edicí

Populární SUV od Volkswagenu nyní překonalo hranici jednoho milionu vyrobených kusů. Speciální edice Touaregu k této příležitosti nabídne pár zajímavých prvků.

I po 17 letech od začátku produkce modelu Touareg a jeho třech dosavadních generacích je toto SUV od Volkswagenu nadále vysoce populárním modelem, který navíc v tuto chvíli zastává v portfoliu značky místo vlajkové lodi. Tuto reputaci nyní potvrzuje i zpráva z bratislavského závodu VW, kde z výrobní linky sjel již v pořadí miliontý kus Touaregu.

S VW Touareg napříč Marokem: Existuje vůbec něco, co nezvládne?

S VW Touareg napříč Marokem: Existuje vůbec něco, co nezvládne?

Milník v produkci chce přitom Volkswagen řádně oslavit i se svými zákazníky. Proto nyní uvádí Touareg ve speciální edici „ONE Million“. Novinka bude dostupná v nově volitelném krémově bílém/béžovém odstínu karoserie Sechura Beige, což podtrhnou například i nové designy kol o rozměrech 20 či 21 palců.

Dalšími změnami jsou u milionté edice i lehce zatemněná přední a zadní světla, leskle černou barvou lakované díly přední masky, zadního „difuzoru“, blatníků, k čemuž patří i možná volba sportovního paketu R-Line Black Style. Samozřejmě nesmí chybět ani plakety zmiňující speciální edici na prazích nebo B sloupcích.  

VW Touareg V8 TDI je konečně v Česku! Připravte si nejméně 2,3 milionu Kč

VW Touareg V8 TDI je konečně v Česku! Připravte si nejméně 2,3 milionu Kč

Uvnitř se nachází prémiové kožené čalounění s hnědým prošíváním a diamantovými vzory na dveřích, přičemž kůži najdete rovněž na volantu, voliči automatické převodovky, částech palubní desky a dokonce klíčku vozu. Zbytek interiéru doplňují stříbrné dekory a další maličkosti.  

Volkswagen zatím uvádí pouze německou cenu Touaregu ONE Million, která s naftovým motorem V6 TDI o výkonu 210 kW (286 koní) startuje na 80.880 euro (asi 2,06 milionu korun). O dostupnosti na dalších trzích či limitované produkci nemáme více informací.

TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

dnes | Petr Schnagl | 30 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid (minitest)

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků
Ostré Fordy Focus ST poprvé na českých silnicích: Ty to nabij a já vystřelím!

Ford Focus ST (první svezení)

Dva motory? Dvě verze karoserie? Ale kdepak. Dvě zcela odlišná auta! Jedno je příjemný společník pro dlouhé cestování, to druhé snese porovnání s nejlepšími.

8.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 38 příspěvků