VW umožňuje přehávání hudby z iPodu a dalších USB zařízení

Největší evropský výrobce osobních automobilů, německý Volkswagen, nabídne zákazníkům možnost objednat si do svých vozů rozhraní, které umožní připojení přehrávačů Apple iPod. Krom toho bude systém podporovat připojení i jiných hudebních přehrávačů nebo pouhých flash paměťové modulů prostřednictvím USB. Pro přehrání MP3 ve Volkswagenech vám tak bude stačit jednoduché nahrání hedbních souborů na USB "flashku", o všechno ostatní se postará váš vůz. Toto rozhraní bude k dispozici pro modely Golf, Golf Plus, Jetta, Touran a Passat. Rozhraní pro připojení iPodu nebo USB zařízení lze např. pro model Passat objednat za rozumný příplatek 6 100 Kč .

Volkswagen se tak zařadil mezi jedny z prvních evropských automobilek, které umožňují připojení podobných zařízení ve svých vozech, a vůbec první automobilkou, která nabízí "tovární" řešení pro připojení iPodu, který byl donedávna populární hlavně v USA. Rozhraní umožní připojení zařízení až s kapacitou 60 GB, tedy všechny verze nejrozšířenějšího přehrávače iPod a to prostřednictvím adaptéru, které jsou přizpůsobeny různým velikostem těchto přehrávačů. Je tedy jedno, zda vlastníte malý iPod Mini nebo Nano, případě větší iPod Photo nebo Video. Výhoda rozhraní je i v tom, že přehrávač je po celou dobu připojení dobíjen. Mezi podporované hudební formáty nepatří jen klasické MP3, ale i WAV, WMA a OGG.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Přehrávání MP3 ve Volkswagenech nebylo ještě nikdy tak snadné...
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků