VW umožňuje přehávání hudby z iPodu a dalších USB zařízení

Největší evropský výrobce osobních automobilů, německý Volkswagen, nabídne zákazníkům možnost objednat si do svých vozů rozhraní, které umožní připojení přehrávačů Apple iPod. Krom toho bude systém podporovat připojení i jiných hudebních přehrávačů nebo pouhých flash paměťové modulů prostřednictvím USB. Pro přehrání MP3 ve Volkswagenech vám tak bude stačit jednoduché nahrání hedbních souborů na USB "flashku", o všechno ostatní se postará váš vůz. Toto rozhraní bude k dispozici pro modely Golf, Golf Plus, Jetta, Touran a Passat. Rozhraní pro připojení iPodu nebo USB zařízení lze např. pro model Passat objednat za rozumný příplatek 6 100 Kč .

Volkswagen se tak zařadil mezi jedny z prvních evropských automobilek, které umožňují připojení podobných zařízení ve svých vozech, a vůbec první automobilkou, která nabízí "tovární" řešení pro připojení iPodu, který byl donedávna populární hlavně v USA. Rozhraní umožní připojení zařízení až s kapacitou 60 GB, tedy všechny verze nejrozšířenějšího přehrávače iPod a to prostřednictvím adaptéru, které jsou přizpůsobeny různým velikostem těchto přehrávačů. Je tedy jedno, zda vlastníte malý iPod Mini nebo Nano, případě větší iPod Photo nebo Video. Výhoda rozhraní je i v tom, že přehrávač je po celou dobu připojení dobíjen. Mezi podporované hudební formáty nepatří jen klasické MP3, ale i WAV, WMA a OGG.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Přehrávání MP3 ve Volkswagenech nebylo ještě nikdy tak snadné...
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků