VW umožňuje přehávání hudby z iPodu a dalších USB zařízení

Největší evropský výrobce osobních automobilů, německý Volkswagen, nabídne zákazníkům možnost objednat si do svých vozů rozhraní, které umožní připojení přehrávačů Apple iPod. Krom toho bude systém podporovat připojení i jiných hudebních přehrávačů nebo pouhých flash paměťové modulů prostřednictvím USB. Pro přehrání MP3 ve Volkswagenech vám tak bude stačit jednoduché nahrání hedbních souborů na USB "flashku", o všechno ostatní se postará váš vůz. Toto rozhraní bude k dispozici pro modely Golf, Golf Plus, Jetta, Touran a Passat. Rozhraní pro připojení iPodu nebo USB zařízení lze např. pro model Passat objednat za rozumný příplatek 6 100 Kč .

Volkswagen se tak zařadil mezi jedny z prvních evropských automobilek, které umožňují připojení podobných zařízení ve svých vozech, a vůbec první automobilkou, která nabízí "tovární" řešení pro připojení iPodu, který byl donedávna populární hlavně v USA. Rozhraní umožní připojení zařízení až s kapacitou 60 GB, tedy všechny verze nejrozšířenějšího přehrávače iPod a to prostřednictvím adaptéru, které jsou přizpůsobeny různým velikostem těchto přehrávačů. Je tedy jedno, zda vlastníte malý iPod Mini nebo Nano, případě větší iPod Photo nebo Video. Výhoda rozhraní je i v tom, že přehrávač je po celou dobu připojení dobíjen. Mezi podporované hudební formáty nepatří jen klasické MP3, ale i WAV, WMA a OGG.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Přehrávání MP3 ve Volkswagenech nebylo ještě nikdy tak snadné...
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků