VW údajně chystá elektrický off-road. Mohl by se jmenovat T-Rug

Německý Auto Bild dal dohromady několik střípků a přišel se zajímavou teorií o robustním terénním voze s elektrickým pohonem. Skutečně se takového jedno dočkáme?

Automobilka Volkswagen se pomalu ale jistě chystá na elektrickou budoucnost. Základem všech nových elektromobilů bude nová platforma MEB, která si sériovou premiéru odbude již příští rok v kompaktním hatchbacku ID. Na platformě bude ale samozřejmě stát celá řada dalších nových elektromobilů.

VW nám ukázal zbraň pro příští dekádu. Srazí cenu elektroaut na minimum

VW nám ukázal zbraň pro příští dekádu. Srazí cenu elektroaut na minimum

Německý Auto Bild se nechal slyšet, že by se dala použít i na robustní off-road, který by se mohl objevit někdy v roce 2022. Model údajně nazvaný T-Rug by měl dva druhy karoserie, tří a pětidveřovou. Také by měl být velmi schopný v terénu – byl by to v podstatě takový elektrický „Land Rover Defender“...

Land Rover láká na nový Defender. Maskování zahodí už příští rok

Land Rover láká na nový Defender. Maskování zahodí už příští rok

Zajímavá spekulace německého magazínu má až pozoruhodně promyšlené detaily. Menší verze by měla být dlouhá čtyři a půl metru, ta větší 4,85 m. Žádné čistě elektrické SUV však u Volkswagenu zelenou ještě nedostalo, pouze v rámci koncernu, například e-tron od Audi.

Audi e-tron má českou cenu! Je o 146.000 Kč dražší než větší Q8

Audi e-tron má českou cenu! Je o 146.000 Kč dražší než větší Q8

Všechny tyto spekulace se musí nejdříve potvrdit, ale T-Rug by se mohl stát elektrickým bráchou modelu Touareg. Zdali má Auto Bild nějakou podprahovou informaci, nebo nás jen tahá za fusekli, se nejspíš dozvíme v následujících měsících.

Speciál: Alternativní pohony

K vývoji alternativních pohonů došlo kvůli ztenčujícím se zásobám ropy a problémům se znečištěním životního prostředí. V automobilovém průmyslu se v současnosti nejčastěji hovoří o pohonech na LPG, CNG, vodík a elektrický proud. Právě v posledních dvou zmíněných pohonech je podle odborníků budoucnost.

Přehled aut s pohonem na LPG Koupit auto na CNG?Auta na CNG: Jak dojedou daleko?Toyota Mirai na vodíkVW razí cenu elektroaut na minimumHyundai Nexo - SUV na vodíkRevoluční CNG-mild-hybrid Škoda do detailu

TEST Suzuki Jimny 1.5 VVT 4x4 AllGrip: Chcete ho? Ano, chcete ho!

Suzuki Jimny 1.5 VVT 4x4

Když na vás Jimny pohlédne svým roztomilým kukučem, není ani třeba klást onu známou otázku „Chcete mě?“. Tehle roztomilej kříženeček je totiž moc hodnej, má rád projížďky po lese, ale umí se chovat i ve městě, hodí se k dětem i na práci, moc toho nespapá a vejde se skoro všude. Toho prostě chcete, o tom není sporu. Ale zaprvé není všechno jen a jen růžové, a pak je tu ještě jedna zásadní otázka: Automat, nebo manuál? Pečlivě jsme vyzkoušeli oba.

dnes | Petr Schnagl | 15 příspěvků
První jízda s Volkswagenem Golf VIII: Klasik všech klasiků v digitálním věku

Volkswagen Golf VIII

S novým Volkswagenem Golfem jsme se staticky seznámili koncem října při oficiálním odhalení. Nyní se osmým vydáním evropského bestselleru konečně svezeme.

10.  12.  2019 | Svět motorů | 59 příspěvků
TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 31 příspěvků