VW údajně chystá elektrický off-road. Mohl by se jmenovat T-Rug

Německý Auto Bild dal dohromady několik střípků a přišel se zajímavou teorií o robustním terénním voze s elektrickým pohonem. Skutečně se takového jedno dočkáme?

Automobilka Volkswagen se pomalu ale jistě chystá na elektrickou budoucnost. Základem všech nových elektromobilů bude nová platforma MEB, která si sériovou premiéru odbude již příští rok v kompaktním hatchbacku ID. Na platformě bude ale samozřejmě stát celá řada dalších nových elektromobilů.

VW nám ukázal zbraň pro příští dekádu. Srazí cenu elektroaut na minimum

VW nám ukázal zbraň pro příští dekádu. Srazí cenu elektroaut na minimum

Německý Auto Bild se nechal slyšet, že by se dala použít i na robustní off-road, který by se mohl objevit někdy v roce 2022. Model údajně nazvaný T-Rug by měl dva druhy karoserie, tří a pětidveřovou. Také by měl být velmi schopný v terénu – byl by to v podstatě takový elektrický „Land Rover Defender“...

Land Rover láká na nový Defender. Maskování zahodí už příští rok

Land Rover láká na nový Defender. Maskování zahodí už příští rok

Zajímavá spekulace německého magazínu má až pozoruhodně promyšlené detaily. Menší verze by měla být dlouhá čtyři a půl metru, ta větší 4,85 m. Žádné čistě elektrické SUV však u Volkswagenu zelenou ještě nedostalo, pouze v rámci koncernu, například e-tron od Audi.

Audi e-tron má českou cenu! Je o 146.000 Kč dražší než větší Q8

Audi e-tron má českou cenu! Je o 146.000 Kč dražší než větší Q8

Všechny tyto spekulace se musí nejdříve potvrdit, ale T-Rug by se mohl stát elektrickým bráchou modelu Touareg. Zdali má Auto Bild nějakou podprahovou informaci, nebo nás jen tahá za fusekli, se nejspíš dozvíme v následujících měsících.

Speciál: Alternativní pohony

K vývoji alternativních pohonů došlo kvůli ztenčujícím se zásobám ropy a problémům se znečištěním životního prostředí. V automobilovém průmyslu se v současnosti nejčastěji hovoří o pohonech na LPG, CNG, vodík a elektrický proud. Právě v posledních dvou zmíněných pohonech je podle odborníků budoucnost.

Přehled aut s pohonem na LPG Koupit auto na CNG?Auta na CNG: Jak dojedou daleko?Toyota Mirai na vodíkVW razí cenu elektroaut na minimumHyundai Nexo - SUV na vodíkRevoluční CNG-mild-hybrid Škoda do detailu

Minitest Toyota Hilux 2.4 D4-D: I ta už se umí vyšňořit!

Toyota Hilux 2.4 D4-D (minitest)

Hilux osmé generace už má nový čumák. V rámci výroční edice se snaží zaujmout i tu klientelu kolem tunových pick-upů, která touží po co nejosobnějším vzezření a chování svého pracanta.

dnes | AutoRevue.cz | 4 příspěvky
Minitest Mercedes-Benz Vito Tourer Family 114 CDI: Na míru k vašim službám

Mercedes-Benz Vito Tourer Family (minitest)

Mít větší než běžnou rodinu znamená kromě jiného i obtížnější výběr auta. Především pak dnes, když jsou minivany na ústupu. Stojí za to dát přednost osobní dodávce od Mercedesu před čímkoli jiným?

17.  1.  2019 | Miro Mihálik | 3 příspěvky
TEST Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive: To nejlepší z Česka?

Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive

Sportovní Seaty mají nesmírně dlouhou tradici. Teprve loni se je ale Španělé rozhodli seskupit je pod jednu značku a dát jim novou identitu. A protože SUV v dnešní době táhnou, stal se průkopníkem model Ateca.

15.  1.  2019 | Jan Mička | 28 příspěvků