VW údajně chystá elektrický off-road. Mohl by se jmenovat T-Rug

Německý Auto Bild dal dohromady několik střípků a přišel se zajímavou teorií o robustním terénním voze s elektrickým pohonem. Skutečně se takového jedno dočkáme?

Automobilka Volkswagen se pomalu ale jistě chystá na elektrickou budoucnost. Základem všech nových elektromobilů bude nová platforma MEB, která si sériovou premiéru odbude již příští rok v kompaktním hatchbacku ID. Na platformě bude ale samozřejmě stát celá řada dalších nových elektromobilů.

VW nám ukázal zbraň pro příští dekádu. Srazí cenu elektroaut na minimum

VW nám ukázal zbraň pro příští dekádu. Srazí cenu elektroaut na minimum

Německý Auto Bild se nechal slyšet, že by se dala použít i na robustní off-road, který by se mohl objevit někdy v roce 2022. Model údajně nazvaný T-Rug by měl dva druhy karoserie, tří a pětidveřovou. Také by měl být velmi schopný v terénu – byl by to v podstatě takový elektrický „Land Rover Defender“...

Land Rover láká na nový Defender. Maskování zahodí už příští rok

Land Rover láká na nový Defender. Maskování zahodí už příští rok

Zajímavá spekulace německého magazínu má až pozoruhodně promyšlené detaily. Menší verze by měla být dlouhá čtyři a půl metru, ta větší 4,85 m. Žádné čistě elektrické SUV však u Volkswagenu zelenou ještě nedostalo, pouze v rámci koncernu, například e-tron od Audi.

Audi e-tron má českou cenu! Je o 146.000 Kč dražší než větší Q8

Audi e-tron má českou cenu! Je o 146.000 Kč dražší než větší Q8

Všechny tyto spekulace se musí nejdříve potvrdit, ale T-Rug by se mohl stát elektrickým bráchou modelu Touareg. Zdali má Auto Bild nějakou podprahovou informaci, nebo nás jen tahá za fusekli, se nejspíš dozvíme v následujících měsících.

Speciál: Alternativní pohony

K vývoji alternativních pohonů došlo kvůli ztenčujícím se zásobám ropy a problémům se znečištěním životního prostředí. V automobilovém průmyslu se v současnosti nejčastěji hovoří o pohonech na LPG, CNG, vodík a elektrický proud. Právě v posledních dvou zmíněných pohonech je podle odborníků budoucnost.

Přehled aut s pohonem na LPG Koupit auto na CNG?Auta na CNG: Jak dojedou daleko?Toyota Mirai na vodíkVW razí cenu elektroaut na minimumHyundai Nexo - SUV na vodíkRevoluční CNG-mild-hybrid Škoda do detailu

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

dnes | AutoRevue.cz | 7 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků