VW Touran EcoFuel, ekoMPV již i u nás

Německá automobilka Volkswagen zahájila prodeje nové verze svého rodinného modelu Touran. Ten nese označení EcoFuel a jak název napovídá, jedná se o ekologickou formu tohoto vozu.

Do klasického rodinného MPV vsadil Volkswagen čtyřválcový agregát o výkonu 80 kW (109 k), který dokáže spalovat jak klasický benzín, tak i zemní plyn (CNG).

I když vůz umožňuje spalovat i benzín, primárně je pro jízdu určen pohon na CNG. Nádrže dokáží pojmout až 18 kg zemního plynu, což při spotřebě cca 5,8 kg na 100 kg zaručí dojezd přes 300 km. Malá nádrž na benzín pak umožní dojezd až 130 km. Celkově lze tak s tímto vozem ujet téměř 450 km.

Při provozu na zemní plyn dokáže dvoulitrový motor EcoFuel s  maximálním točivým momentem 160 Nm při 3500 otáčkách toto MPV rozjet až na 180 km/h. Z nuly na 100 km/h se pak Touran dostane během velmi slušných 13,5 vteřiny. Při těchto jízdních výkonech je na místě zároveň zmínit největší výhody, se kterými vůz přichází: Touran EcoFuel produkuje o 80 % méně oxidu uhelnatého, o 80 % méně oxidů dusíku, o 73 % méně uhlovodíků obsahujících metan a o 23 % méně oxidu uhličitého.

Cena tohoto modelu byla u nás stanovena na 756 800 Kč, což je o něco více, než u naftové verze s motorem 1,9 TDI. Celkové náklady na provoz by však měly být ještě nižší, než u naftové verze a navíc provoz je daleko ekologičtější.

Výhodou pohonu CNG je také fakt, že v současnosti se rozběhla výstavba několika desítek plnících stanic a dostupnost zemního plynu pro dopravu by tak měla být již v brzké době daleko lepší.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
VW Touran EcoFuel

 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků