VW Tiguan je prodejně úspěšný

Automobilka Volkswagen se po delší době opět trefila svým vozem do vkusu zákazníků. Nové malé SUV Tiguan je totiž beznadějně vyprodané na půl roku dopředu. Nové objednávky se navíc hrnou ve velkém i nadále a čekací lhůty se ještě prodlouží.

Pozitivní informace pro vedení automobilky není ovšem moc příjemná pro zákazníky této značky, kteří si zvykli na relativně krátké čekací lhůty u objednaných vozů. Automobilka tak nyní hledá možnosti navýšit výrobní kapacity a navíc umožní prodejcům přijímat objednávky i na další půlrok.

Hravě se tak může stát, že Tiguan zboří všechny prodejní rekordy kategorie SUV a stane se stejně nedostupný jako Honda Civic nebo Suzuki SX4, na které se čekalo v počátku prodejů také řadu měsíců. Ovšem na Trabant s čekací lhůtou i přes deset let asi mít nebude...

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků