VW T-Cross je téměř hotov. Co nabídne sourozenec Seatu Arona?

Německá automobilka provádí finální testy své novinky. Malé SUV vyrostlo na platformě Pola a půjde o sourozence Seatu Arona.

Nové malé SUV od Volkswagenu se opět podařilo zachytit při testování. T-Cross má dorazit na trh koncem letošního roku. Nejnovější špionážní snímky ukazují, že celkový design sourozence Seatu Arona je dokončen. Inženýři tak mohou pracovat na finálních zkouškách před oficiálním odhalením.

Volkswagen Golf R s manuálem končí. Velké změny čekají i GTI

Volkswagen Golf R s manuálem končí. Velké změny čekají i GTI

Volksvwagen chce v nejbližších dvou letech prodávat po celém světě 19 SUV modelů. Ty mají představovat až 40% celkového prodeje značky. Právě T-Cross bude v tomto plánu hrát velkou roli, a to díky nižší ceně, menším provozním nákladům a designu zaměřenému na styl. V nabídce značky bude umístěn pod modely T-Roc, Tiguan a Touareg.

Snímky nám dávají možnost vidět, jak bude zhruba novinka vypadat. Hned několik prvků T-Cross převzal z modelu T-Roc, včetně designu světlometů a mřížky chladiče. Zákazníci se také dočkají širokých možností individualizace. Postará se o to kontrastní střecha, kola či vnitřní části. Pododobně, jak je tomu u Seatu Arona.

VW našel geniální způsob, jak omezit používání mobilů za volantem

VW našel geniální způsob, jak omezit používání mobilů za volantem

Základem automobilu je platforma MQB A0, laicky řečeno jde vlastně o zvýšené Polo. S tím by měl T-Cross sdílet i pohonné jednotky se základem v litrovém tříválci TSI a vrcholem v podobě patnáctistovky TSI o výkonu 110 kW (150 koní). V porovnání s Polem počítejme s větší světlou výškou, na druhou stranu však nečekejme pohon všech kol, který u B-SUV není prioritou.

Minitest Fiat Tipo kombi 1.6 Multijet DDCT: Přepísknutý budget

Fiat Tipo kombi 1.6 Multijet DDCT (minitest)

Pokud potřebujete levný kombík, důvod vynechat z výběru Tipo vážně nemáte. Fiat ho prodává za slušné peníze. Co když ale chcete diesel, automat a lepší výbavu? Bude Ital pořád ještě takové terno?

včera | Miro Mihálik | 29 příspěvků
TEST BMW M5: Supersport ve smokingu. Může tohle fungovat?

BMW M5

Ano, nová M5 je čtyřkolka, s přepňovaným motorem a masážními sedačkami. Je nejtěžší a nejvýkonnější z modelů M. A takové parametry já osobně neupřednostňuji. Jenže nic není tak, jak se zdá.

18.  10.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
Minitest Kia Stinger 2.2 CRDi GT Line: Potěšení s vůní nafty

Kia Stinger 2.2 CRDi GT Line (minitest)

Z nafty se stalo politické téma a zdá se, že její dny jsou sečteny. To je ideální moment dát si špetku nekorektnosti v podobě úsporného dieselu, který navíc hrabe těmi správnými koly a… je z Koreje.

16.  10.  2018 | Miro Mihálik | 28 příspěvků