VW Slovakia zvyšuje výrobu, ťahúňom bude Audi Q7

Volkswagen Slovakia počíta, že tohtoročný počet vyrobených vozidiel (VW Polo a Touareg) v bratislavskom závode presiahne hodnotu 200 tisíc. Pre budúci rok sú však plány ešte optimistickejšie, celková produkcia by sa mala zvýšiť na 220 tisíc vozidiel ročne. K tomuto cieľu by mala pomôcť už prebiehajúca príprava na výrobu nového SUV od Audi, model Q7. Ten by mal taktiež pomôcť zvýšiť export fabriky rádovo o 23-25%, najväčší záujem sa pochopiteľne očakáva zo západných trhov, kde už prebehli prvé objednávky tohto modelu.

Za 1.polrok 2005 dosiahli tržby spoločnosti VW Slovakia výšky 80 mld. Sk, čo je pokles oproti minulému roku o 16,1%. Ten je vyvolaný znížením produkcie práve pre prebiehajúce prípravy závodu na výrobu modelu Q7.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 194 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků