VW se přiblížil Rolls-Roycu. Také nabízí luxusní krytky na kola, stojí přes 4000 Kč

Německá značka mluví o novém příslušenství jako o špetce luxusního segmentu pro vaše auto. Nabízet totiž bude podobnou vychytávku, kterou najdete na vozech značky Rolls-Royce.

Středové krytky na kolech, které se neotáčejí spolu s koly, ale zůstávají ve svislé poloze, jsou už řadu let typickým prvkem luxusních modelů britského Rolls-Roycu. K vašemu překvapení však můžete nyní zjistit, že stejnou zajímavost teď nabízí i Volkswagen, a to jako volně dostupné příslušenství na většinu litých kol svých nových i starších modelů.

VW stanovil nový rekord v Goodwoodu. Elektrické ID.R je rychlejší než Formule 1

VW stanovil nový rekord v Goodwoodu. Elektrické ID.R je rychlejší než Formule 1

S „dynamickými krytkami středů kol“ (Dynamic Volkswagen Hub Caps) přichází jako první britské zastoupení Volkswagenu a lze pouze čekat, že zbytek evropského trhu bude následovat. Stejně jako u Rolls-Royců tak budou znaky na kolech i při jízdě vždy čitelné a natočeny ve svislé poloze.

U prodejců ve Velké Británii je sada čtyř krytek nabízena za cenu 156 liber, tedy v přepočtu asi 4400 korun. Za tuto luxusní cenu si tak podle automobilky ozdobíte svůj jinak fádní Volkswagen „špetkou luxusních vozů“. Krytky ale určitě potěší i mizivé procento totálních perfekcionistů.

Rolls-Royce Wraith Eagle VIII odkazuje na významnou historickou událost

Rolls-Royce Wraith Eagle VIII odkazuje na významnou historickou událost

„Pokud chcete svůj Volkswagenu přiblížit segmentu super drahých aut, nebo vás prostě jen irituje, když loga na kolech nejsou perfektně zarovnána a každé je otočeno na jinou stranu, tato maličkost je přesně pro vás. Nejde o žádný převratný vynález, ale jsme si jisti, že tím potěšíme určitou skupinu zákazníků,“ okomentoval novinku James Woolfe, vedoucí produktového oddělení pro příslušenství a doplňky britského zastoupení VW.

Bohužel pro některé zájemce, na kola modelů up!, Polo, Lupo, T-Cross, Phateon a Touareg speciální krytky nepasují.

Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

dnes | Vladimír Kadera | 10 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 79 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků