VW se přiblížil Rolls-Roycu. Také nabízí luxusní krytky na kola, stojí přes 4000 Kč

Německá značka mluví o novém příslušenství jako o špetce luxusního segmentu pro vaše auto. Nabízet totiž bude podobnou vychytávku, kterou najdete na vozech značky Rolls-Royce.

Středové krytky na kolech, které se neotáčejí spolu s koly, ale zůstávají ve svislé poloze, jsou už řadu let typickým prvkem luxusních modelů britského Rolls-Roycu. K vašemu překvapení však můžete nyní zjistit, že stejnou zajímavost teď nabízí i Volkswagen, a to jako volně dostupné příslušenství na většinu litých kol svých nových i starších modelů.

VW stanovil nový rekord v Goodwoodu. Elektrické ID.R je rychlejší než Formule 1

VW stanovil nový rekord v Goodwoodu. Elektrické ID.R je rychlejší než Formule 1

S „dynamickými krytkami středů kol“ (Dynamic Volkswagen Hub Caps) přichází jako první britské zastoupení Volkswagenu a lze pouze čekat, že zbytek evropského trhu bude následovat. Stejně jako u Rolls-Royců tak budou znaky na kolech i při jízdě vždy čitelné a natočeny ve svislé poloze.

U prodejců ve Velké Británii je sada čtyř krytek nabízena za cenu 156 liber, tedy v přepočtu asi 4400 korun. Za tuto luxusní cenu si tak podle automobilky ozdobíte svůj jinak fádní Volkswagen „špetkou luxusních vozů“. Krytky ale určitě potěší i mizivé procento totálních perfekcionistů.

Rolls-Royce Wraith Eagle VIII odkazuje na významnou historickou událost

Rolls-Royce Wraith Eagle VIII odkazuje na významnou historickou událost

„Pokud chcete svůj Volkswagenu přiblížit segmentu super drahých aut, nebo vás prostě jen irituje, když loga na kolech nejsou perfektně zarovnána a každé je otočeno na jinou stranu, tato maličkost je přesně pro vás. Nejde o žádný převratný vynález, ale jsme si jisti, že tím potěšíme určitou skupinu zákazníků,“ okomentoval novinku James Woolfe, vedoucí produktového oddělení pro příslušenství a doplňky britského zastoupení VW.

Bohužel pro některé zájemce, na kola modelů up!, Polo, Lupo, T-Cross, Phateon a Touareg speciální krytky nepasují.

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

dnes | Jan Mička | 7 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků