VW Scirocco se v Americe prodávat nebude

Fanoušci nového VW Scirocco zpoza velké louže mají důvod ke smutku. Pár dní po oficiálním představení nové generace tohoto sportovního modelu, oznámil marketingový ředitel automobilky Detlef Wittig, že Scirroco se v Severní Americe zkrátka prodávat nebude.

Podle jeho slov by sice poptávka po novém voze byla dostatečná, ovšem hlavním důvodem pro rozhodnutí je především slábnoucí dolar. Marketingový ředitel poznamenal, že při současném kurzu a výrobě v Portugalsku by automobilka nedovedla prodej Scirroca v Americe učinit rentabilním.
 

Na tiskové konferenci bylo zároveň oznámeno, že automobilka hodlá v Severní Americe postavit novou fabriku, ve které bude vyrábět modely Jetta a připravovaný kompaktní sedan. A možná se v ní „najde místo” i pro Scirocco.

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

včera | Milan Lažanský | 1 příspěvek
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků