VW Scirocco se v Americe prodávat nebude

Fanoušci nového VW Scirocco zpoza velké louže mají důvod ke smutku. Pár dní po oficiálním představení nové generace tohoto sportovního modelu, oznámil marketingový ředitel automobilky Detlef Wittig, že Scirroco se v Severní Americe zkrátka prodávat nebude.

Podle jeho slov by sice poptávka po novém voze byla dostatečná, ovšem hlavním důvodem pro rozhodnutí je především slábnoucí dolar. Marketingový ředitel poznamenal, že při současném kurzu a výrobě v Portugalsku by automobilka nedovedla prodej Scirroca v Americe učinit rentabilním.
 

Na tiskové konferenci bylo zároveň oznámeno, že automobilka hodlá v Severní Americe postavit novou fabriku, ve které bude vyrábět modely Jetta a připravovaný kompaktní sedan. A možná se v ní „najde místo” i pro Scirocco.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků