VW Scirocco se v Americe prodávat nebude

Fanoušci nového VW Scirocco zpoza velké louže mají důvod ke smutku. Pár dní po oficiálním představení nové generace tohoto sportovního modelu, oznámil marketingový ředitel automobilky Detlef Wittig, že Scirroco se v Severní Americe zkrátka prodávat nebude.

Podle jeho slov by sice poptávka po novém voze byla dostatečná, ovšem hlavním důvodem pro rozhodnutí je především slábnoucí dolar. Marketingový ředitel poznamenal, že při současném kurzu a výrobě v Portugalsku by automobilka nedovedla prodej Scirroca v Americe učinit rentabilním.
 

Na tiskové konferenci bylo zároveň oznámeno, že automobilka hodlá v Severní Americe postavit novou fabriku, ve které bude vyrábět modely Jetta a připravovaný kompaktní sedan. A možná se v ní „najde místo” i pro Scirocco.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků