VW Scirocco se v Americe prodávat nebude

Fanoušci nového VW Scirocco zpoza velké louže mají důvod ke smutku. Pár dní po oficiálním představení nové generace tohoto sportovního modelu, oznámil marketingový ředitel automobilky Detlef Wittig, že Scirroco se v Severní Americe zkrátka prodávat nebude.

Podle jeho slov by sice poptávka po novém voze byla dostatečná, ovšem hlavním důvodem pro rozhodnutí je především slábnoucí dolar. Marketingový ředitel poznamenal, že při současném kurzu a výrobě v Portugalsku by automobilka nedovedla prodej Scirroca v Americe učinit rentabilním.
 

Na tiskové konferenci bylo zároveň oznámeno, že automobilka hodlá v Severní Americe postavit novou fabriku, ve které bude vyrábět modely Jetta a připravovaný kompaktní sedan. A možná se v ní „najde místo” i pro Scirocco.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 50 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků