VW prý zvažuje prodej Lamborghini. Mohl by se víc zaměřit na domácí značky

Gigantické drápy německého koncernu se podle magazínu Bloomberg chtějí pustit italských superaut. O následcích zatím můžeme jen polemizovat.

Německý koncern Volkswagen začíná údajně uvažovat o tom, že ze svého portfolia značek vypustí italského výrobce supersportů Lamborghini. S celkem překvapivou informací přišel finanční magazín Bloomberg. Koncern prý přemýšlí nad prodejem akcií, nebo i rovnou celého býčího balíčku.

Lamborghini Sián oficiálně: První býčí zápasy na baterky stojí 80 milionů

Lamborghini Sián oficiálně: První býčí zápasy na baterky stojí 80 milionů

O všem se zatím jedná a je to ve velmi rané fázi. S důvěrnou interní informací přišli lidé, kteří si nepřejí být jmenováni. Prodej by ale dával smysl. Herbert Diess, současný kormidelník celého koncernu, se chce totiž v budoucnu zaměřit hlavně na expanzi svých domácích značek, mezi něž patří Volkswagen, Audi nebo Porsche. 

S prořídnutím seznamu značek, o které se musí celý koncern starat, by se právě těmto značkám mohlo věnovat více pozornosti. Volkswagen však dříve referoval, že veřejná nabídka akcií či prodej Lamborghini momentálně nejsou v plánu. Tím by celou kauzu vyvrátil, ovšem bylo to ještě před touto zprávou. Automobilka Lamborghini celou záležitost odmítla komentovat.

SUV se vyplatí i exotickým značkám. Urus jasně kraluje prodejům Lamborghini

SUV se vyplatí i exotickým značkám. Urus jasně kraluje prodejům Lamborghini

Skupina Volkswagen chce do roku 2030 zdvojnásobit tržní hodnotu. S rostoucími prodeji SUV Urus, přepracovaným Aventadorem a zbrusu novými hybridními superauty za dveřmi má Lamborghini potenciál růstu. I tak je prý ale upuštění divokých býků podle magazínu Bloomberg již v procesu. K finálnímu rozhodnutí by mělo dojít na konci příštího roku.

Pokud se odporoučí Lamborghini, může stejný osud potkat i další součásti koncernu - designové studio Pininfarina nebo italského výrobce motorek Ducati. Otázkou pak je, co s těmito značkami bude dál. Na to si ale budeme muset počkat na oficiální vyjádření.

Minitest BMW 440i xDrive Cabrio: Jízda s panem Dokonalým. Možná už naposledy

BMW 440i xDrive Cabrio

Kabriolety střední velikosti se už pomalu stávají ohroženým druhem. Buďme rádi za každého zástupce této dokonalé třídy!

včera | Vladimír Kadera | 11 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT: Zákaznicí, koukejte. Konkurenti, učte se!

SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT

Naftový motor, automatická převodovka, pohon všech kol a více než slušná výbava. Korando je na souboj s evropskými konkurenty perfektně připraveno.

14.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 33 příspěvků
Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 41 příspěvků