VW Phaeton nekončí, nová generace bude

Německá automobilka Volkswagen rozhodla, že současná luxusní limuzína Phaeton dostane nástupce. Ten se navíc bude opět pokoušet prorazit za Atlantikem ve Spojených státech.

Ne zrovna úspěšný model se nedokázal prosadit proti zavedeným evropským modelům jako je BMW řady 7, Mercedes-Benz S-klasse a neuspěl ani v bratrovražedném souboji s Audi A8. I když nabízí stejný stupeň výbav, prostornosti a výkonu, chybí mu prestiž. Volkswagen je prostě chápán jako kvalitní, ale běžná značka bez puncu exkluzivity.

Nový Phaeton by se měl ukázat zhruba za rok a na trhu by se pak měl objevit do dvou let. Měl by být opět luxusní a velký, ale měl by být hlavně levnější na výrobu a také jeho vývoj by neměl stát tolik financí. To vše se pak má postarat o lepší konkurenceschopnost, která bude dána hlavně cenou.

Zda se výrobci „lidových vozů” podaří opravdu prosadit v segmentu luxusních a prestižních vozů ovšem ukáže až čas.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků