VW Phaeton nekončí, nová generace bude

Německá automobilka Volkswagen rozhodla, že současná luxusní limuzína Phaeton dostane nástupce. Ten se navíc bude opět pokoušet prorazit za Atlantikem ve Spojených státech.

Ne zrovna úspěšný model se nedokázal prosadit proti zavedeným evropským modelům jako je BMW řady 7, Mercedes-Benz S-klasse a neuspěl ani v bratrovražedném souboji s Audi A8. I když nabízí stejný stupeň výbav, prostornosti a výkonu, chybí mu prestiž. Volkswagen je prostě chápán jako kvalitní, ale běžná značka bez puncu exkluzivity.

Nový Phaeton by se měl ukázat zhruba za rok a na trhu by se pak měl objevit do dvou let. Měl by být opět luxusní a velký, ale měl by být hlavně levnější na výrobu a také jeho vývoj by neměl stát tolik financí. To vše se pak má postarat o lepší konkurenceschopnost, která bude dána hlavně cenou.

Zda se výrobci „lidových vozů” podaří opravdu prosadit v segmentu luxusních a prestižních vozů ovšem ukáže až čas.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

dnes | Radek Pecák | 8 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků