VW otevřel virtuální autosalon. Ženevský stánek si můžete prohlédnout i z gauče

Ženevu nakonec zrušili, a proto VW vytahuje alespoň náplast ve formě virtuální a interaktivní podoby jeho výstavního stánku.

Autosalon v Ženevě na začátku března byl jednou z prvních velkých událostí, jejichž konání bylo v zájmu zpomalení šíření současné pandemie koronaviru zrušeno. Zatímco jiné automobilky se následně spokojily s limitovanými on-line prezentacemi, Volkswagen posouvá vynahrazení zrušeného autosalonu na další úroveň.

Prohlédněte si VW T-Roc Cabriolet do posledního detailu. Stylovější už nebude

Prohlédněte si VW T-Roc Cabriolet do posledního detailu. Stylovější už nebude

Nyní totiž značka spouští virtuální podobu svého stánku v Ženevě, na který se bohužel letos reálně žádný návštěvník nepodíval. On-line se tedy můžete procházet graficky vytvořeným prostředím, prohlížet si auta se všech stran a rovněž ovládat některé interaktivní obrazovky. Stánek VW může navštívit zde.

Na virtuálním stánku mají hlavní roli především ty největší novinky VW, tedy elektrický hatchback ID.3, plug-in hybridní Touareg R a samozřejmě série ostrých Golfů – GTI, GTD a GTE. Bohužel, dojmy z posazení do nových modelů nepřichází ani on-line cestou, jelikož do interiérů vozů se nelze podívat. U pár modelů však můžete měnit design kol a barvu laku.

Nový VW Golf GTI oficiálně: Má 245 koní a manuál! Přiváží i úsporné GTD a GTE

Nový VW Golf GTI oficiálně: Má 245 koní a manuál! Přiváží i úsporné GTD a GTE

Ve výsledku jde o spíše úsměvný způsob, jak během karantény zabít pár minut nudy. Funkčnost celého prostředí je totiž celkem omezená. VW ale dodává, že může jít o první nahlédnutí do budoucnosti, kdy si budeme nové modely automobilek prohlížet ve virtuální realitě.

Podobně jako výstava v Ženevě má i virtuální stánek VW svou „otevírací dobu“, i když je těžké říct proč. Každopádně, web bude on-line pouze do 17. dubna 2020.

Speciál: Autosalon Ženeva 2020

Autosalon v Ženevě je jednou z nejvýznamnějších událostí automobilového roku. Letos se měl konat již 90. ročník, výstava však byla tři dny před zahájením zrušena z důvodu rizika šíření koronaviru. Vyhlášení výsledků ankety evropské Auto roku 2020 (COTY) proběhlo podle plánu, avšak pouze formou živého přenosu.

Přehled očekávaných novinek
To nejlepší, co se mohlo v Ženevě představit

Místo: Ženeva, Švýcarsko
Adresa výstaviště: Route François-Peyrot 30, 1218 Le Grand-Saconnex

Škoda Felicia kdysi prošla i testem Top Gearu. Už tehdy byl Clarkson mistrem slova

Škoda Felicia kdysi prošla i testem Top Gearu. Už tehdy byl Clarkson mistrem slova

Škoda Felicia dostávala v britských médiích celkem dost prostoru. Dokonce vyhrála prestižní anketu.

včera | Vladimír Kadera | 1 příspěvek
Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

3.  6.  2020 | Jan Mička | 15 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků